Чи можна під час карантину брати студентів на практику

30 квітня 2020
17358
Середній бал: 5 із 5

Рішення ухвалює керівник навчального закладу і організовує за можливості дистанційний супровід виконання студентами завдань практики.

Чи можна під час карантину брати студентів на практику

Як організувати роботу підприємства під час карантину

Практика студентів та учнів ПТНЗ під час карантину — один із топових запитів кадровиків у квітні 2020 року. Чи накладає карантин табу на практику? Роз’яснила Олена Петровська, експерт журналу «Кадровик-01» та системи Expertus: Кадри.

Виробнича практика — обов’язкова частина навчального процесу студентів вищих навчальних закладів та учнів професійно-технічних навчальних закладів, це зазначено у Законах України (ст. 29  Закону «Про професійну (професійно-технічну) освіту» від 10.02.1998 № 103/98-ВР та ст. 51  Закону «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII).


12 березня всі заклади освіти України припинили роботу у звичному режимі і перейшли на карантин (Постанова КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211). 

16 березня Міністерство освіти і науки України (далі – МОН) доручило керівникам закладів освіти організувати освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами (наказ МОН  «Про організаційні заходи для запобігання поширення коронавірусу COVID-19» від 16.03.2020 № 406).

Таким чином, саме керівник навчального закладу повинен прийняти рішення та організувати (за можливості) дистанційний супровід виконань завдань практики. Як зробили, наприклад, декан факультету педагогічної освіти Львівського національного університету ім. І.Франка Розпорядженням «Про організацію практик на час карантину» від 31.03.2020 №12 та Проректор з навчальної та науково-педагогічної роботи Херсонського державного університету Розпорядженням «Про організацію дистанційного проведення навчальної та виробничої практик у ІІ семестрі 2019-2020 н.р.» від 03.04.2020 № 61. 

Якщо дистанційне виконання завдань неможливе, керівник закладу освіти може перенести практику на період після закінчення карантину.

Якщо обрали варіант «практика дистанційно», то керівники практик від факультетів навчальних закладів налагоджують дистанційний зв'язок з керівниками баз практик на підприємствах, обговорюють і затверджують перелік завдань, які можуть бути виконані студентами/учнями дистанційно.

Керівник навчального закладу інформує про прийняте рішення керівника підприємства — бази практики. Сторони закріплюють рішення у додатковій угоді до договору про практику. Радимо також видати наказ/розпорядження по навчальному закладу про організацію практики в дистанційному форматі для запобігання поширенню COVID-19.

 

logo