Із 15 травня діє оновлений порядок видачі лікарняних

15 травня 2020
12522
Середній бал: 5 із 5

Лікар первинки може оформити листок непрацездатності після телефонного опитування хворого.

МОЗ змінив інструкцію про видачу лікарняних

Не приймайте такий лікарняний! 12 зон уваги кадровика

МОЗ наказом від 27.04.2020 № 963 уніс зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455.

На період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій в Україні, лікар, що надає первинну медичну допомогу, може відкрити листок непрацездатності на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв՚язку або інтернет-телефонії. Про цей факт обов՚язково роблять запис у медичній карті амбулаторного хворого.

Як оплачувати лікарняніСКАЧАТИ шпаргалку


Також врегульовано, як оформлювати листки непрацездатності при карантині.

Якщо особу, робота якої пов՚язана з обслуговуванням населення, та яка була в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносієм, неможливо тимчасово перевести за згодою на іншу роботу, не пов՚язану з ризиком поширення інфекційних хвороб, то роботодавець повинен відсторонити її від роботи. В цьому випадку лікар-інфекціоніст або лікуючий лікар видає листок непрацездатності на підставі результатів досліджень лабораторних центрів МОЗ.

☝ Носити маски на роботі мають працівники всіх підприємств, — роз’яснення Мінрегіону

Також лікуючий лікар видає листок непрацездатності особі на період перебування застрахованої особи в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров՚я (спеціалізованих шпиталях), у закладах охорони здоров՚я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв՚язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) відповідно до постанови КМУ від 11.03.2020 № 211. Листок непрацездатності видають на строк, визначений законодавством та галузевими стандартами у сфері охорони здоров՚я.

Зміни набули чинності 15 травня.

Ольга Догадіна

провідний експерт MCFR: Кадри

logo