-

Строки виплати лікарняних в умовах карантину

7 травня 2020
17933
Середній бал: 5 із 5

Як дізнатись, коли ФСС профінансує допомогу по тимчасовій непрацездатності

Строки виплати лікарняних в умовах карантину


Допомога по тимчасовій непрацездатності – це оплата за лікарняними листками, яка повністю або частково компенсує працюючим втрачений заробіток за час лікування.

Працівник захворів під час відпустки: чи зобов’язаний роботодавець автоматично продовжити строк відпочинку працівникаУВАГА: МОЗ змінив інструкцію про видачу лікарняних

Розмір допомоги залежить від страхового стажу працівника та складає від 50% середнього доходу (якщо стаж до 3-х років) і до 100% (якщо стаж – понад 8 років).

Щоб отримати виплату, працівник має передати листок непрацездатності своєму роботодавцю упродовж не більш ніж 12 місяців з дня відновлення працездатності.

На підставі лікарняного листка комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства протягом 10 календарних днів з моменту подачі лікарняного працівником приймає рішення щодо призначення допомоги.

Згідно з рішенням комісії роботодавець розраховує суму допомоги, оформлює та передає відповідну заяву-розрахунок на фінансування до Фонду соціального страхування. Зробити це він має не пізніше ніж за 5 робочих днів після прийняття рішення комісією.

Строки виплати лікарняних в умовах карантинуДізнайтеся, як провести засідання комісії із соціального страхування, якщо три члена комісії на час карантину перебувають у відпустках без збереження заробітної плати

ФСС наголошує, що саме від дати подання до Фонду заяви-розрахунку залежить час виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Дізнатись відповідну дату працівник може трьома способами:

Зазвичай строк виплати складає не більше ніж 10 робочих днів з моменту прийняття Фондом заяви-розрахунку. Проте під час карантину, через недоотримання частки ЄСВ від плану строк фінансування складає близько 15 робочих днів. Тобто затримка у виплатах становить 5 робочих днів.

Тривалість затримки наразі коливається, адже залежить від суми щоденних надходжень до бюджету ФСС. По мірі сплати ЄСВ роботодавцями, кошти одразу направляються Фондом на фінансування матеріального забезпечення і страхових виплат.

Як заповнити зворотний бік листка непрацездатності

Знаючи дату подання заяви-розрахунку, можна слідкувати за станом виплат онлайн на телеграм-каналі ФСС, де в оперативному режимі оновлюється інформація щодо сум і дат, за які Фондом здійснено фінансування.

Після того, як Фонд профінансує дату, у яку подано вашу заяву-розрахунок, кошти надійдуть на рахунок роботодавця.

Роботодавець здійснює виплату допомоги від Фонду своїм працівникам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати. ФСС, нагадує, що законодавство не забороняє здійснювати такі виплати раніше, зокрема, одразу після надходження коштів від Фонду.

Наразі ФСС опікується понад 12 мільйонами працюючих українців, кожен з яких у разі хвороби або травми має право на виплати за лікарняними листками. Усі вони здійснюються у повному обсязі.

За інформацією ФСС

logo