Як призначати допомогу по вагітності та пологам працівницям 1-3 категорій осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, — роз'яснення ФСС

8 травня 2020
9612
Середній бал: 5 із 5

Фонд нагадує про відмінності у строках видання та тривалості декретної відпустки для працівниць-чорнобильців.

Як призначати допомогу по вагітності та пологам працівницям 1-3 категорії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, — роз'яснення ФСС

Пільги у сфері праці працівникам-чорнобильцям

Допомогу по вагітності та пологах ФСС фінансує за кожен день перебування жінки у декретній відпустці. Розмір допомоги складає 100% середньої заробітної плати і не залежить від тривалості страхового стажу.

ФСС нагадує, що у загальних випадках тривалість відпустки по вагітності та пологах складає 126 календарних днів, а саме:

  • 70 календарних днів — до пологів;
  • 56 календарних днів — після пологів.

Листок непрацездатності у такому випадку видається з 30 тижня вагітності.


Однак, для жінок, віднесених до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами видається з 27 тижня вагітності. Тривалість такого листка складає 180 календарних днів:

  • 90 днів — до пологів;
  • 90 днів — після пологів.
Як призначати допомогу по вагітності та пологам працівницям 1-3 категорії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, — роз'яснення ФССЯка тривалість відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами чорнобильцям 4 категорії

Фонд соціального страхування зауважує:

У випадку передчасних або багатоплідних пологів, а також виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді, до декретної відпустки у 126 днів, видається додатковий листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалістю 14 календарних днів.

Якщо тривалість листка непрацездатності від початку складала 180 днів, додаткового продовження у 14 днів законодавством не передбачено.

За інформацією ФСС

logo