• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Фонд соцстраху про розрахунок «лікарняних», якщо у розрахунковому періоді відпустка без збереження заробітної плати

Фонд соцстраху про розрахунок «лікарняних», якщо у розрахунковому періоді відпустка без збереження заробітної плати

17 вересня 2015 904
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності листом від 20.08.2015 № 5.2-32-1359 роз’яснив особливості обчислення середньоденної заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності листом від 20.08.2015 № 5.2-32-1359 роз’яснив особливості обчислення середньоденної заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Фонд соцстраху нагадав, що відповідно до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266, середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхові внески на відповідні види загальнообов’язкового державного соціального страхування, на кількість календарних днів перебування у трудових відносинах у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, — тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати (далі — поважні причини).

Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504 (далі — Закон № 504) передбачено надання двох видів відпусток без збереження заробітної плати: відпусток, що надаються працівникам в обов’язковому порядку, і відпусток, які надаються за погодженням сторін (роботодавця і працівника) із визначенням їх строків (ст. 25 та 26 Закону № 504).

Також пунктом 6-6 Прикінцевих положень Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 № 719 (далі — Закон № 719) передбачено право керівників центральних органів виконавчої влади, визначених у абзаці першому цього пункту, у межах бюджетних призначень без згоди працівників надавати відпустки без збереження заробітної плати на визначений керівниками термін. Ця норма діє і в 2015 році.

Згідно із пунктом 9 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76 (далі — Закон № 76), надано право керівникам органів виконавчої влади та інших державних органів (крім органів, які беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою) у межах бюджетних призначень без згоди працівників надавати відпустки без збереження заробітної плати на визначений цими керівниками термін. При цьому, положення статті 26 Закону № 504 (у частині обмеження терміну відпустки без збереження заробітної плати) не застосовуються.

Отже, до відпусток без збереження заробітної плати, які є поважною причиною, належать лише відпустки, надані згідно із статтями 25 та 26 Закону № 504, пунктом 6-6 Прикінцевих положень Закону № 719 та пунктом 9 Прикінцевих положень Закону № 76.

Підготувала Ольга Савченко,

редактор-експерт «МЦФЕР: Кадри»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×