Які законодавчі зміни у виплатах ФСС діють під час карантину

20 травня 2020
1958
Середній бал: 5 із 5

Про що мають знати кадровик, бухгалтер та фізичні особи — підприємці.

Які законодавчі зміни у виплатах ФСС діють під час карантину

Як заповнити зворотний бік листка непрацездатності

На період карантину Фонду соціального страхування України тимчасово відстрочили виплати за окремими статтями видатків і розширили перелік причин непрацездатності, за якими ФСС здійснює фінансування.

Про це повідомили на селекторній нараді під головуванням в.о. директора виконавчої дирекції Фонду Тетяни Михайленко за участі керівників структурних підрозділів виконавчої дирекції, а також начальників управлінь в областях і місті Києві.

Виконувачка обов’язків директора Тетяна Михайленко повідомила, що наразі всі зусилля направлені на стабільну роботу ФСС і забезпечення застрахованих осіб гарантованими виплатами та допомогами. Фінансування матеріального забезпечення здійснюється Фондом у повному обсязі по мірі надходжень від сплати єдиного внеску.

Відповідно до змін, затверджених Законом України від 13.04.2020 № 553 «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» Фонд нараховує та здійснить після завершення карантину:

  1. видатки на забезпечення потерпілих на виробництві лікарськими засобами і виробами медичного призначення;
  2. фінансування доглядів і додаткового харчування,
  3. виплати одноразових допомог.

Робочим органам виконавчої дирекції Фонду рекомендовано укласти додаткові угоди з аптечними закладами щодо відшкодування Фондом коштів за надані ними ліки і медвироби після закінчення карантину.

Очільниця управління медичних та соціальних послуг Олена Пухка наголосила, що потерпілі внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, особи з інвалідністю потребують системного і регулярного забезпечення виробами медичного призначення та ліками. Тобто, існує нагальна потреба в співпраці із аптечними закладами для безперервного забезпечення потерпілих необхідними виробами, кошти за які будуть відшкодовані ФСС.

Начальник управління страхових виплат та матеріального забезпечення Світлана Зарубіна повідомила, що одноразові виплати в разі нещасного випадку на виробництві або встановлення профзахворювання для постраждалих і членів їх родин призначаються Фондом згідно з чинними нормативно-правовими актами, однак будуть виплачені в 30-денний строк з дня закінчення карантину.

Виконавча дирекція Фонду направила пропозиції щодо внесення змін до законодавства з метою включення до переліку виплат, які здійснює ФСС у період карантину, одноразових допомог, фінансування лікарських засобів, виробів медичного призначення, доглядів та додаткового харчування.

Під час наради нагадали, що з 15 травня діє новий порядок видачі лікарняних.

Заступник начальника управління страхових виплат та матеріального забезпечення, начальник відділу матеріального забезпечення Ганна Харченко зауважила, що фізичні особи — підприємці і самозайняті особи, які звільнені від сплати ЄСВ на період карантину, продовжують вважатись застрахованими особами та мають право на виплати і допомоги від ФСС.

Також пані Харченко закцентувала, що Уряд затвердив надання медичним працівникам допомог через ізоляцію від COVID-19 в розмірі 100% середнього доходу.


За інформацією ФСС

logo