Працівник не поїхав у відрядження. В який строк він має повернути аванс?

29 травня 2020
4000
Середній бал: 5 із 5

Працівник, який отримав аванс на відрядження і не виїхав, повинен протягом трьох банківських днів з дня прийняття рішення про скасування поїздки повернути кошти роботодавцю.

Працівник не поїхав у відрядження. В який строк він має повернути аванс?

⇛ Як скасувати чи перенести відрядження ⇚

ДПС нагадала, що звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подають до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку:

  • завершує таке відрядження;
  • завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт (пп. 170.9.2 п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України).

Відрядження працівників органів державної влади, підприємств, установ та організацій, що повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів, регулює Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59). Інші підприємства та організації можуть використовувати Інструкцію № 59 як допоміжний (довідковий) документ.

Обсервація після закордонного відрядження:

Якщо працівник отримав аванс на відрядження і не виїхав, він повинен протягом трьох банківських днів з дня прийняття рішення про скасування поїздки повернути зазначені кошти у встановленому законодавством порядку на рахунок підприємства (або до каси підприємства, якщо отримав аванс готівкою) (п. 11 розд. II Інструкції № 59).

ДПС наголошує, що законодавство не передбачає додаткових строків для повернення коштів, отриманих як аванс на відрядження, якщо відрядження не відбулось з поважних причин (в т. ч. у разі хвороби працівника).

За інформацією Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби України

logo