Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

01.07.2015 закінчився мораторій на проведення перевірок. Кого в першу чергу перевірятиме Фонд соцстраху?

  • 14 вересня 2015
  • 348

Виконавчою дирекцією фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань листом від 27.07.2015 № 964-07-2 рекомендовано управлінням виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві планувати перевірки в першу чергу підприємств з обсягом доходу 20 млн. грн. та більше за попередній календарний рік

Виконавчою дирекцією фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань листом від 27.07.2015 № 964-07-2 рекомендовано управлінням виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві планувати перевірки в першу чергу підприємств з обсягом доходу 20 млн. грн. та більше за попередній календарний рік.

Фонд соцстраху нагадав, що відповідно до пункту 8 розділу III «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII з 01.07.2015 закінчився мораторій на проведення перевірок.

Пунктом 3 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців з обсягом доходу до 20 млн. грн. за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу КМУ, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Законом України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено здійснення перевірок щодо:

  • достовірності поданих страхувальниками відомостей про види економічної діяльності (у т. ч. основний) підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання для віднесення страхувальника до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду його економічної діяльності;
  • стану умов і безпеки праці та проведення профілактичної роботи з цих питань.

Ці функції Фонду пов’язані із необхідністю встановлення об’єктивного розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування шляхом звіряння фактичних даних про основний вид економічної діяльності з відомостями, поданими страхувальниками для визначення класу професійного ризику виробництва та розміру єдиного внеску, та проведення профілактичних заходів і не належать до функцій державного нагляду, контролю.

Тому робочим органам виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд) рекомендовано розпочати роботу щодо планування та проведення перевірок.

При плануванні перевірок на 2015 рік згідно з встановленою періодичністю відповідно до критеріїв, передбачених нормативно-правовими актами, в першу чергу рекомендовано проводити перевірку підприємств з обсягом доходу 20 млн. грн. та більше за попередній календарний рік, але не більше однієї планової перевірки страхувальника протягом року.

Підготувала Ольга Савченко,

редактор-експерт «МЦФЕР: Кадри»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю