Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Уряд вніс до Парламенту анонсований наприкінці серпня законопроект про підвищення мінімальної зарплати

  • 10 вересня 2015
  • 83

У Верховній раді України зареєстровано законопроект № 3060 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік»

У Верховній раді України зареєстровано законопроект № 3060 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік».

Відповідно до законопроекту з 01.09.2015 прожитковий мінімум в розрахунку на місяць встановлюється у розмірі:

 

  • на одну особу — 1330 грн.;
  • для основних соціальних і демографічних груп населення:

-        дітей віком до 6 років — 1167 грн.;

-        дітей віком від 6 до 18 років — 1455 грн.;

-        працездатних осіб — 1378 грн.;

-        осіб, які втратили працездатність — 1074 грн.

Мінімальну заробітну плату у місячному розмірі буде збільшено до 1378 грн.,  у погодинному розмірі — до 8,29 грн.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що оскільки прожитковий мінімум відповідно до Закону України від 05.10.2000 № 2017-III «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначають розміри основних державних соціальних гарантій, з вересня 2015 року підвищуватимуться розміри пенсій і державних допомог. Тому з 1 вересня поточного року розмір мінімальної пенсії зросте з 949 грн. до 1074 грн.

Також зростуть розміри виплат допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, тимчасової допомоги дітям та допомоги на догляд за інвалідом I чи II групи.

Збільшуються видатки на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною».

На підвищення розміру стипендій аспірантам, клінічним ординаторам та докторантам навчальних закладів та наукових установ у зв’язку із змінами умов оплати праці пропонується збільшити видатки на 22 005,3 тис. грн.

На підвищення з 1 вересня 2015 року на 13% мінімальних ординарних (звичайних) академічних стипендій та соціальних стипендій учням професійно-технічних та студентам вищих навчальних закладів додатково враховуються видатки в обсязі 256 140,2 тис. грн. по державному та місцевих бюджетах.

Підготувала Ольга Савченко,

редактор-експерт «МЦФЕР: Кадри»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю