Перевірки з праці під час карантину стимулюють роботодавців виплачувати борги по зарплатах

25 червня 2020
4756
Середній бал: 5 із 5

Держпраці продовжує проведення інспекційних відвідувань, зокрема, за зверненнями громадян.

Перевірки з праці під час карантину стимулюють роботодавців виплачувати борги по зарплатах


Держпраці на виконання доручення Прем’єр-міністра України та окремого доручення Голови Держпраці здійснює перевірки роботодавців під час карантину. Перевіряють насамперед роботодавців, на яких під час карантину поскаржилися працівники та медичні заклади.

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області, одним з найпоширеніших питань, з якими звертаються громадяни до Управління є несвоєчасна виплата заробітної плати.

☝ Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Зокрема, до Урядової гарячої лінії звернулася працівниця одного із заводів м. Світловодська. На підставі її зверненням на підприємстві було здійснено інспекційне відвідування щодо порушення строків виплати заробітної плати працюючим. Як виявилось, проблеми з отриманням заробленого мали й інші працівники заводу.

Заборговані кошти у сумі близько 15 тисяч гривень панянці, було виплачено. Згідно з приписом, керівництву підприємства надано термін на усунення інших порушень щодо заборгованої зарплати.

Держпраці повідомляє, що працівники під час карантину також звертаються до Управління з питань, що стосуються порушення прав під час працевлаштування, застосування вимушеної неповної зайнятості, роботи в умовах неповного робочого дня (тижня), відпустки без збереження заробітної плати, звільнення без поважної причини тощо.

Кого, за що і на скільки штрафують у 2020 році

Нагадуємо, що оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку; своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їхньої черговості (ст. 97 Кодексу законів про працю (КЗпП), ст. 15 і 24 Закону «Про оплату праці»).

Дотриматись законодавста про працю під час коронакризи підприємству допоможуть статті, вебінари та фахові консультації експертів журналу «Кадровик-01» та Експертно-правової системи «Експертус: Кадри».

logo