Проєкт Закону про працю від Уряду Шмигаля — реінкарнація проєкту від «техноуряду»

26 червня 2020
5123
Середній бал: 5 із 5

Урядовий проєкт Закону про працю передали на погодження до СПО профспілок.

Проєкт Закону про працю від Уряду Шмигаля — реінкарнація проєкту від «техноуряду»


Програма діяльності Кабміну передбачає осучаснити трудове законодавство і сформувати нову систему трудових відносин. Тож Денис Шмигаль узяв естафету, тобто проєкт Закону про працю ексміністра економіки Тимофія Милованова, і доопрацював. Наразі проєкт Закону — на погодженні в СПО профспілок.

У порівнянні з попереднім урядовим проєктом Закону № 2708 правки — косметичні.

Як і попередній законопроєкт, містить 98 статей.

Основні зміни у законодавстві про працю 2020

Чим відрізняється проєкт Закону від Шмигаля від попереднього Уряду?

Для працівників збільшують мінімальну тривалість відпустки з 24 до 28 календарних днів. Повернули професійні спілки, хоча і з обмеженими правами.

Найбільш резонансну статтю 35 проєкту Закону пом’якшили. У цій редакції роботодавець вправі не просто за його бажанням розірвати трудовий договір з працівником, а якщо той відмовляється від істотних змін трудового договору, а також з причин економічного, технологічного, структурного характеру.  

Залишилися у проєкті Закону короткострокові, сезонні, учнівські трудові договори, з домашнім працівником. Не змінилася норма про трудові договори з нефіксованим робочим часом, тобто за яким роботодавець гарантує працівнику зайнятість не менше 8 год на місяць.

Як і попередній законопроєкт, проєкт від Шмигаля в рази зменшує чинні мінімальні державні гарантії в оплаті праці за роботу в нічний час, у вихідні та свята, за надурочні роботи.  

Передбачається, що проєкт Закону вступить в силу через шість місяців після прийняття ВРУ та опублікування.

Докладніше прокоментуємо законопроєкт, коли його зареєструють у ВРУ.

керівник групи експертів MCFR Кадри

 

logo