Староста, тамбурмажор та інші зміни у Класифікаторі професій

11 квітня 2016 341
Затверджена наказом Мінекономрозвитку від 04.03.2016 № 394 Зміна № 4 до КП стосується посад працівників залізничного транспорту, посадових осіб місцевого самоврядування і... військових оркестрів
Затверджена наказом Мінекономрозвитку від 04.03.2016 № 394 Зміна № 4 до КП стосується посад працівників залізничного транспорту, посадових осіб місцевого самоврядування і... військових оркестрів.
 
Перші вибори старост стартували в Україні ще 17 січня 2016 року. Староста — нова виборна посадова особа місцевого самоврядування, яка обирається у селах та селищах, визначених рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади. Хоча старост увели до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР ще у 2015 році, дотепер введення такої посади до штатного розспису було вельми сумнівним, адже базової професійної назви роботи КП не передбачав.

Зміною № 4 до Класифікатора професій прогалину усунено: в КП з’явилась базова професійна назва роботи "Староста" із кодом 1229.3.
 
Зміною № 3 до КП у нормативне поле професійної класифікації були введені військові священники — капелани. А відтепер КП передбачає і назву професій для керівника військового оркестру на марші, який відповідає і за навчання музикантів, — Артист-тамбурмажор (код КП 3479). 
 
Цікаво, що тамбурмажори з’явились у французьській армії ще у 1651 році, а згодом в Австрії, Швеції та інших країнах.
Тамбурмажорами (від фр. tambour — барабан та major — старший) спочатку називали очільників команд  військових барабанщиків та горнистів, але з часом вони почали опікуватися не лише ударними чи духовими інструментами, а й цілими військовими оркестрами.
 
Окрім того,  до КП унесено низку змін, що стосуються залізничного транспорту, а саме:
  • виправлено декілька технічних помилок;
  • осучаснено назви певних професій;
  • змінено коди професій, зокрема, «прийомоздавальник вантажу та багажу» та «прийомоздавальник вантажу та багажу в поїздах» (код за КП 9332) змінено на код КП 5111.
Докладний аналітичний огляд Зміни № 4 до Класифікатора професій найближчим часом буде розміщено в системі «Expertus: Кадри» та опубліковано в журналі «Кадровик-01».
 
П.С. Якщо Зміни № 2 і № 3 до КП пройшли повз вашої уваги, радимо кілька аналітичних оглядів, які допоможуть тримати руку на пульсі новацій:
Підготувала Ольга Савченко,
експерт МЦФЕР: Кадри


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення