Кадровик01

Староста, тамбурмажор та інші зміни у Класифікаторі професій

  • 11 квітня 2016
  • 486

Затверджена наказом Мінекономрозвитку від 04.03.2016 № 394 Зміна № 4 до КП стосується посад працівників залізничного транспорту, посадових осіб місцевого самоврядування і... військових оркестрів

Затверджена наказом Мінекономрозвитку від 04.03.2016 № 394 Зміна № 4 до КП стосується посад працівників залізничного транспорту, посадових осіб місцевого самоврядування і... військових оркестрів.
 
Перші вибори старост стартували в Україні ще 17 січня 2016 року. Староста — нова виборна посадова особа місцевого самоврядування, яка обирається у селах та селищах, визначених рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади. Хоча старост увели до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР ще у 2015 році, дотепер введення такої посади до штатного розспису було вельми сумнівним, адже базової професійної назви роботи КП не передбачав.

Зміною № 4 до Класифікатора професій прогалину усунено: в КП з’явилась базова професійна назва роботи "Староста" із кодом 1229.3.
 
Зміною № 3 до КП у нормативне поле професійної класифікації були введені військові священники — капелани. А відтепер КП передбачає і назву професій для керівника військового оркестру на марші, який відповідає і за навчання музикантів, — Артист-тамбурмажор (код КП 3479). 
 
Цікаво, що тамбурмажори з’явились у французьській армії ще у 1651 році, а згодом в Австрії, Швеції та інших країнах.
Тамбурмажорами (від фр. tambour — барабан та major — старший) спочатку називали очільників команд  військових барабанщиків та горнистів, але з часом вони почали опікуватися не лише ударними чи духовими інструментами, а й цілими військовими оркестрами.
 
Окрім того,  до КП унесено низку змін, що стосуються залізничного транспорту, а саме:
  • виправлено декілька технічних помилок;
  • осучаснено назви певних професій;
  • змінено коди професій, зокрема, «прийомоздавальник вантажу та багажу» та «прийомоздавальник вантажу та багажу в поїздах» (код за КП 9332) змінено на код КП 5111.
Докладний аналітичний огляд Зміни № 4 до Класифікатора професій найближчим часом буде розміщено в системі «Expertus: Кадри» та опубліковано в журналі «Кадровик-01».
 
П.С. Якщо Зміни № 2 і № 3 до КП пройшли повз вашої уваги, радимо кілька аналітичних оглядів, які допоможуть тримати руку на пульсі новацій:
Підготувала Ольга Савченко,
експерт МЦФЕР: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю