З 1 липня пенсія за віком призначається автоматично

2 липня 2020
5993
Середній бал: 5 із 5

Додатково звертатись та особисто відвідувати органи ПФУ не потрібно.

З 1 липня пенсія за віком призначається автоматично

Як повідомити про право на пенсію ⇛ Алгоритм

З 01.07.2020 року Пенсійний фонд України впровадив нову сервісну послугу — автоматичне призначення пенсії.

Пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. При цьому нема потреби додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду.

З 1 липня пенсія за віком призначається автоматичноДізнайтеся, чи зобов’язаний кадровик допомагати працівнику-пенсіонеру скласти заяву до ПФУ про прийняття чи звільнення з роботи

Користувачі, які ще не є пенсіонерами, за допомогою сервісу можуть надати усю необхідну інформацію для призначення пенсії завчасно.

Користувач, який не є пенсіонером, має авторизуватися на порталі Фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Далі діяти за таким алгоритмом:

  • заповнити атрибути анкети (заяву; загальні дані; дані документу, що посвідчує особу; адресу проживання та реєстрації; дані щодо обраного способу виплати призначеної пенсії та отримання пенсійного посвідчення);
  • додати скановані копії документів (обов’язкові та ті, які вважає за необхідне надати) для підтвердження права на доплати та пільги);
  • підписати анкету-заяву КЕП та надіслати її до органу Пенсійного фонду.

Після опрацювання анкети – заяви користувач отримає інформацію про автоматичне призначення пенсії, дату такого призначення та розмір пенсії за допомогою СМС повідомлення, засобами вебпорталу та через мобільний додаток.

З 1 липня пенсія за віком призначається автоматично

Нагадуємо, що Пенсійний фонд України розпочав роботу щодо запровадження електронної трудової книжки, тож у пригоді стануть консультації:

За інформацією ПФУ

logo