• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Середній заробіток мобілізованих компенсують лише підприємствам, але ФОП теж можуть сподіватися на компенсацію, — повідомлення Мінсоцполітики

Середній заробіток мобілізованих компенсують лише підприємствам, але ФОП теж можуть сподіватися на компенсацію, — повідомлення Мінсоцполітики

8 вересня 2015 884
Нині працівники, які на час призову на військову службу у зв’язку з мобілізацією, працювали у фермерських господарствах, сільськогосподарських виробничих кооперативах та у фізичних осіб-підприємців, не підпадають під дію гарантій статті 119 КЗпП. Утім, робота в напрямку соціальної справедливості провадиться. Про це і не тільки йдеться у листі Мінсоцполітики від 19.08.2015 № 1067/13/84-15

Нині працівники, які на час призову на військову службу у зв’язку з мобілізацією, працювали у фермерських господарствах, сільськогосподарських виробничих кооперативах та у фізичних осіб-підприємців, не підпадають під дію гарантій статті 119 КЗпП. Утім, робота в напрямку соціальної справедливості провадиться. Про це і не тільки йдеться у листі Мінсоцполітики від 19.08.2015 № 1067/13/84-15.

Як зауважує в означеному листі Мінсоцполітики, станом на сьогодні компенсація середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, здійснюється лише підприємствам, установам та організаціям (далі — підприємство), іншого законодавством не передбачено.

Проте, з метою поширення гарантій, встановлених статтею 119 Кодексу законів про працю України щодо збереження за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, місця роботи, посади і виплати середнього заробітку, на працівників, які працюють у фермерських господарствах, сільськогосподарських виробничих кооперативах та у фізичних осіб-підприємців, Мінсоцполітики розроблено проект Закону України «Про внесення зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України», який направлено на погодження до заінтересованих центральних органів виконавчої влади.

Мінсоцполітики акцентує, що нарахування та виплата середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, здійснюється підприємством. Після цього за рахунок бюджетних коштів проводиться компенсація підприємству витрат на виплату середнього заробітку означеної категорії працівників.

Порядок виплати компенсації підприємствам, установам та організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 105 (далі — Порядок № 105).

 

Підготувала Ольга Савченко,

редактор-експерт «МЦФЕР: Кадри»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Читачі запитують

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення