Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Середній заробіток мобілізованих компенсують лише підприємствам, але ФОП теж можуть сподіватися на компенсацію, — повідомлення Мінсоцполітики

  • 8 вересня 2015
  • 884

Нині працівники, які на час призову на військову службу у зв’язку з мобілізацією, працювали у фермерських господарствах, сільськогосподарських виробничих кооперативах та у фізичних осіб-підприємців, не підпадають під дію гарантій статті 119 КЗпП. Утім, робота в напрямку соціальної справедливості провадиться. Про це і не тільки йдеться у листі Мінсоцполітики від 19.08.2015 № 1067/13/84-15

Нині працівники, які на час призову на військову службу у зв’язку з мобілізацією, працювали у фермерських господарствах, сільськогосподарських виробничих кооперативах та у фізичних осіб-підприємців, не підпадають під дію гарантій статті 119 КЗпП. Утім, робота в напрямку соціальної справедливості провадиться. Про це і не тільки йдеться у листі Мінсоцполітики від 19.08.2015 № 1067/13/84-15.

Як зауважує в означеному листі Мінсоцполітики, станом на сьогодні компенсація середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, здійснюється лише підприємствам, установам та організаціям (далі — підприємство), іншого законодавством не передбачено.

Проте, з метою поширення гарантій, встановлених статтею 119 Кодексу законів про працю України щодо збереження за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, місця роботи, посади і виплати середнього заробітку, на працівників, які працюють у фермерських господарствах, сільськогосподарських виробничих кооперативах та у фізичних осіб-підприємців, Мінсоцполітики розроблено проект Закону України «Про внесення зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України», який направлено на погодження до заінтересованих центральних органів виконавчої влади.

Мінсоцполітики акцентує, що нарахування та виплата середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, здійснюється підприємством. Після цього за рахунок бюджетних коштів проводиться компенсація підприємству витрат на виплату середнього заробітку означеної категорії працівників.

Порядок виплати компенсації підприємствам, установам та організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 105 (далі — Порядок № 105).

Підготувала Ольга Савченко,

редактор-експерт «МЦФЕР: Кадри»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю