Грошова допомога та облік українських переселенців

7 вересня 2015
121
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Кабмін розширив категорії осіб, яких беруть на облік як внутрішньо переміщених з отриманням відповідної довідки

Кабiнет Мiнiстрiв України постановою від 26.08.2015 № 636 уніс зміни до низки своїх постанов, уточнивши, що надання щомісячної адресної грошової допомоги та взяття на облік у структурних підрозділах соцзахисту для її отримання здійснюватимуться щодо внутрішньо переміщених осіб, якими українське законодавство визнає лише громадян України. Тобто на іноземців та осіб без громадянства відповідні прерогативи вже не поширюватимуться.

Крім цього, у заяві на отримання грошової допомоги заявнику вже не треба буде зазначати інформацію про наявність у володінні всіх членів сім’ї автотранспорту, що підлягає реєстрації в ДАІ. Відповідно, й наявність у сім’ї двох і більше авто теж не буде підставою для відмови в призначенні такої допомоги.

Водночас Кабмін розширив категорії осіб, яких беруть на облік як внутрішньо переміщених з отриманням відповідної довідки. Ці ряди поповнили малолітні діти (нині фігурують лише неповнолітні), які переміщуються без супроводу батьків. До того ж урядовці дещо розширили і конкретизували перелік осіб, які можуть подавати заяву для отримання довідки про взяття на облік таких малолітніх/неповнолітніх дітей.

Уточнення зазнав і перелік документів, які разом із заявою про взяття на облік має пред’являти внутрішньо переміщена особа. У самій же заяві тепер не потрібно буде зазначати:

  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • відомості про місце роботи та час, з якого особа там працює.

Постанова набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Підготувала Марина Маслюк,

головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «МЦФЕР: Кадри»,

провідний редактор порталу kadrovik01.com.ua

logo