На який строк лікар-ФОП має право видати лікарняний працівнику

8 липня 2020
3427
Середній бал: 5 із 5

Колега приніс листок непрацездатності, виданий лікарем приватної практики. Перевірте строки такого лікарняного. Від цього залежить правомірність виплат.

На який строк лікар-ФОП має право видати лікарняний працівнику

⇛ Хто має право видавати листки непрацездатності ⇚

Фонд соціального страхування України надає допомогу по тимчасовій втраті працездатності за листками непрацездатності, виданими лікарями закладів охорони здоров’я будь-якої форми власності, а також лікарями, які ведуть приватну медичну практику як фізичні особи-підприємці.

Проте самостійно лікар-ФОП може продовжувати лікарняний листок на строк до 10 днів. Рішення про продовження лікарняного понад 10 днів приймає лише лікуючий лікар спільно із завідувачем відділення, а надалі — лікарсько-консультаційною комісією (ЛКК), яка призначається керівником лікувально-профілактичного закладу.

Фонд соціального страхування нагадує, що лікарняний листок видається пацієнту безпосередньо лікуючим лікарем на строк до 5 календарних днів з його наступним продовженням, залежно від тяжкості захворювання, до 10 календарних днів. Порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджено наказом МОЗ від 13.01.2001 № 455.

За інформацією ФСС

logo