Працівник, який повернувся з-за кордону, може припинити самоізоляцію достроково

10 липня 2020
14671
Середній бал: 5 із 5

Як це зробити розповів очільник МОЗ.

Працівник, який повернувся з-за кордону, може припинити самоізоляцію достроково

Максим Степанов — міністр охорони здоров'я України

Людина, яка повернулася з країни «червоної зони» має перебувати на самоізоляції протягом 14 днів, встановивши при цьому в себе додаток «Дій вдома». Однак за бажанням можна пройти ПЛР-тестування у будь-якій лабораторії, акредитованій Центром громадського здоров'я, й у разі негативного тесту припинити самоізоляцію достроково.

☝ Наказ про відрядження: складайте за новими правилами

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на щоденному брифінгу розповів:

«Результати тестування на COVID-19 методом ПЛР лабораторія, що безпосередньо виконала дослідження, вносить до електронної системи Центру громадського здоров’я України. Також після тесту, результат автоматично відправляється на додаток «Дій вдома». Після цього людина отримує повідомлення від додатка про можливість припинення самоізоляції».

Перелік лабораторій, які акредитовані Центром громадського здоров’я, можна знайти на сайті Центру.

МОЗ нагадує, що особа, яка здає ПЛР-тест, має попередньо заповнити інформовану згоду на опрацювання даних. У формі обов’язково зазначити факт перетину кордону, якщо він відбувся протягом останніх 14 днів, і точну дату прибуття на територію України.

Щоб уникнути плутанини й вчасно отримати повідомлення про завершення самоізоляції, у формі доцільно зазначити той номер телефону, який було використано для встановлення додатку «Дій вдома».

За інформацією МОЗ

logo