Кадровик01

Глава Уряду про підвищення соціальних стандартів для громадян з 01.09.2015, а також про посилення контролю за невиплату заробітної плати

  • 31 серпня 2015
  • 88

Прем’єр–міністр України Арсеній Яценюк у щотижневому інтерв’ю 30.08.2015 повідомив, що Урядом підготовлено законопроект про збільшення соціальних стандартів для майже 12 мільйонів українських громадян. Також Мінсоцполітики та головам ОДА разом із правоохоронними органами доручено невідкладно скликати комісії щодо погашення заборгованості з заробітної плати

Прем’єр–міністр України Арсеній Яценюк у щотижневому інтерв’ю  30.08.2015 повідомив, що Урядом підготовлено законопроект про збільшення соціальних стандартів для майже 12 мільйонів українських громадян. Також Мінсоцполітики та головам ОДА разом із правоохоронними органами доручено невідкладно скликати комісії щодо погашення заборгованості з заробітної плати.

Прем’єр-міністр повідомив, що до Парламенту вноситься законопроект, який передбачає збільшення соціальних стандартів для близько 3 мільйонів працівників бюджетної сфери. Зокрема, вчитель без категорії отримає додатково 470 гривень, вчитель вищої категорії – 605  гривень, медсестра – 304 гривні, працівники соціальної сфери додатково отримають також 304 гривні, а працівники культури, наприклад, бібліотекар, – 348 гривень.

Студенти отримають підвищення стипендій. Так студенти вищих навчальних закладів І і ІІ категорії будуть додатково отримувати 112 гривень. Студенти, які навчаються в навчальних закладах ІІІ–IV категорії, – 95 гривень.

Одинокі матері після підвищення в цілому будуть отримувати від 350 до 727 гривень.

Підвищені пенсії отримають 7,5 мільйонів українських пенсіонерів – мінімальна пенсія буде становити 1074 гривні.

Люди с особливими потребами додатково отримають від 100 до 200 гривень.

Мінімальна заробітна плата, яка сьогодні в країна становить 1218 гривень, с 1 вересня цього року становитиме 1378 гривень.

Одночасно Арсеній Яценюк назвав неприпустимою заборгованість із заробітної платні: «Це є неприпустимо, коли людина працює, а їй не віддають нею чесно зароблені гроші».

Глава Уряду повідомив, що доручив Міністерству соціальної політики разом із керівниками обласних державних адміністрацій та правоохоронними органами невідкладно скликати комісії щодо погашення заборгованості з заробітної платні «і зробити все для того, щоб людина, яка працює, отримала свою заробітню платню у повному обсязі».

«Те підприємство, яке ухиляється від виплати заробітної платні, повинно понести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність», - наголосив Арсеній Яценюк.

«Ми розраховуємо на те, що українські профспілки стануть на бік працівників і допоможуть Уряду стягнути заборгованість по заробітній платні і підтримають нашу позицію щодо збільшення мінімальної заробітної платні, соціальних стандартів і пенсій», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк також наголосив, що на порядку денному Уряду стоїть «в цілому реформування системи оплати праці»: «У ній не вистачає справедливості. Тому Уряд разом із Президентом і парламентською коаліцією буде працювати над новою реформованою системою оплати праці для всіх українців».

 

Підготувала Ольга Савченко,

редактор-експерт «МЦФЕР: Кадри»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон