-

Як уряд розподілив 66 млрд грн з Фонду боротьби з COVID-19

28 липня 2020
1635
Середній бал: 5 із 5

Як уряд розподілив 66 млрд грн з Фонду боротьби з COVID-19

МФУ на постійній основі висвітлює інформацію про фінансовий стан Фонду, отримувачів коштів, цілі та обсяги їх використання.  Фонд був створений насамперед для фінансування додаткових видатків на охорону здоров'я та соціальних видатків, безпосередньо пов'язаних із епідемією коронавірусної інфекції  COVID-19.

⇛ Чи зобов’язаний роботодавець робити працівникам тести на коронавірус ⇚

Від початку у Фонд закладалося 64,7 млрд грн. Враховуючи зміни, ухвалені закони України та рішення Уряду обсяг Фонду склав 66 млрд гривень.

Станом на 24.07.2020 року Уряд розподілив 66 млрд грн коштів Фонду боротьби з COVID-19 за пріоритетними напрямами. Таким чином, обсяг виділених коштів з Фонду досягнув обсягу бюджетного призначення, затвердженого в держбюджеті на 2020 рік для Фонду.

Касові видатки коштів фонду станом на 23.07.2020 року склали 9,8 млрд гривень.

Кошти розподілено таким чином:

  • 16 млрд виділено для системи охорони здоров’я, зокрема для забезпечення медиків засобами індивідуального захисту, для виплати їм підвищеної заробітної плати, закупівлі для лікарень необхідного обладнання, у тому числі апаратів штучного дихання, а також для будівництва, реконструкції та ремонту приймальних відділень опорних закладів охорони здоров'я у госпітальних округах.
  • Близько 7 млрд виділено для фінансування фонду з безробіття, з яких 2,7 млрд виділено на допомогу з часткового безробіття.
  • 1,2 млрд виділено Мінсоцполітики для фізичних осіб підприємців, які не можуть працювати через карантинні обмеження і мають дітей віком до 10 років.
  • 2,5 млрд спрямовано на доплати військовослужбовцям, поліцейським та відповідним категоріям, які забезпечують життєдіяльність населення.
  • 35 млрд піде на реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг.

Детальніше ознайомитись з напрямками використання коштів фонду боротьби з COVID-19, а також з касовими видатками за окремими напрямами можна на інтерактивній інфографіці МФУ.

Карантин продовжено до 31 серпня. Що під забороною?

Нагадаємо, термін дії Фонду розрахований на період карантину і наступні після його офіційного звершення 30 днів. Крім того, Держаудитслужба здійснює безперервний контроль за використанням коштів, які спрямовуються в межах Фонду, задля уникнення чи виявлення можливих зловживань із використанням коштів Фонду.

logo