Зміни до закону про держслужбу ветував Президент

30 липня 2020
3962
Середній бал: 5 із 5

Президент підтримує відновлення конкурсів на посади державної служби та наголошує, що необхідно дотримати принцип стабільності у роботі державних службовців та забезпечити їх незалежність від змін керівництва держави та державних органів.

Зміни до закону про держслужбу ветував Президент

Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо кандидатського резерву» з власними пропозиціями.

Зміни до закону про держслужбу ветував ПрезидентЯкої тривалості встановлювати випробування переможцю конкурсу на держслужбу

Президент розраховує на повну підтримку з боку парламенту та пропонує скасувати положення, за якими суб’єкт призначення може звільнити державного службовця з посади державної служби категорії «А» з власної ініціативи, за поданням прем’єр-міністра або відповідного міністра чи керівника центрального органу виконавчої влади (керівника державного органу) протягом чотирьох місяців з дня призначення глави уряду відповідного міністра чи керівника центрального органу виконавчої влади (керівника державного органу).

Глава держави також вважає необхідним посилити склад Комісії з питань вищого корпусу державної служби та пропонує включити до її складу представників основних державних інституцій, які спроможні фахово надати оцінку особі, що претендує на посаду державної служби категорії «А».

Наступна пропозиція Президента — особи, призначені на посади на період карантину, у разі їхньої відповідності займаним посадам можуть бути призначені на відповідні посади чи переведені на рівнозначні або нижчі вакантні посади в цьому органі без обов’язкового конкурсу.

На посаду державної служби, за якою призначена особа не відповідає займаній посаді або її переводять на іншу вакантну посаду, оголошуватимуть конкурс протягом двох тижнів після скасування карантину, встановленого КМУ.

Олена Петровська

за матеріалами Профспілки працівників державних установ України

logo