МОН рекомендує розмежувати початок навчання студентів різних рівнів

31 липня 2020
8485
Середній бал: 5 із 5

Коли і в якій формі розпочати новий навчальний рік, заклади вищої освіти можуть визначати самостійно.

МОН рекомендує розмежувати початок навчання студентів різних рівнів

30 липня під головуванням Прем’єр-міністра відбулася всеукраїнська селекторна нарада з представниками місцевих органів влади, а також профільними міністерствами. Зокрема, обговорювали підготовку до нового навчального року. 

Чи можна під час карантину брати студентів на практику

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зауважив, що відповідно до закону про вищу освіту, університети мають такий рівень автономії та самоврядування, який дозволяє їм самостійно визначати форми навчання та форми організації освітнього процесу. Вчена рада закладу вищої освіти ухвалює рішення з питань організації освітнього процесу та визначає строки навчання на відповідних рівнях.

«В Україні фактично 1,2 млн студентів, і важливо, щоб навчальний процес для них проходив у безпечних умовах. Рішення про те, чи будуть студенти вчитися дистанційно, чи будуть ходити в університет треба приймати з огляду на епідеміологічну ситуацію в кожному конкретному регіоні. Звичайно, що всі рішення треба приймати з огляду на безпеку наших дітей», — наголосив очльник уряду.  

МОН рекомендує закладам вищої освіти планувати початок навчального року з урахуванням карантинних обмежень, встановлених Урядовою постановою №641. Так, у разі сприятливої ситуації розпочати 2020/2021 навчальний рік за наступним розкладом:

  • для студентів 1 курсу (ОС Бакалавр), які в цьому році вступають на навчання до закладів вищої освіти у період з 1 по 15 вересня 2020 року;
  • для студентів старших курсів, починаючи з другого, з 1 вересня 2020 року;
  • для студентів ОС Магістр першого року навчання – у період з 11 по 15 вересня 2020 року.

Нагадуємо, що 30.07. 2020 року головний державний санітарний лікар України затвердив Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину.

Як встановити або продовжити дистанційну роботу

За інформацією Урядового порталу

logo