Кадровик01

Мінсоцполітики пропонує легалізувати домашню працю

  • 21 серпня 2015
  • 38

Мінсоцполітики 20.08.2015 оприлюднило для громадського обговорення законопроект щодо регулювання та легалізації зайнятості домашніх працівників

Мінсоцполітики 20.08.2015 оприлюднило для громадського обговорення законопроект щодо регулювання та легалізації зайнятості домашніх працівників.

Кодекс законів про працю України пропонують доповнити статтею 7-1, що регулюватиме особливості зайнятості домашніх працівників.

Передбачається, що домашньою працею вважатимуть роботу, яку особа виконує в домашньому господарстві (сім’ї) для обслуговування цього домашнього господарства (сім’ї) та надання побутових та інших послуг членам домашнього господарства (сім’ї) або домашніх господарств (сімей), визначених трудовим договором. Домашню працю дозволять особам віком від 16 років.

Законопроект вводить термін «домашній працівник», під яким розумітиметься особа, яка займається домашньою працею (надає послуги) в межах трудових відносин з роботодавцем понад 80 годин на місяць.

Для домашнього працівника може бути встановлено випробувальний строк тривалістю не більше одного місяця, а про бажання припинити трудовий договір сторони мають повідомити одна одну письмово не менше ніж за 14 днів.

У разі проживання домашнього працівника в сім’ї роботодавця останній має забезпечувати повагу та недоторканність особистого життя працівника.

Планується, що відповідний Закон набере чинності з 01 січня 2016 року.

Пропозиції та зауваження до проекту закону Мінсоцполітики приймає протягом 10 днів із дня його оприлюднення.

Підготувала Ірина Житкова

головред «МЦФЕР: Кадри», головред порталу kadrovik01.com.ua

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон