Кадровик01

Розірвати строковий трудовий договір можна під час хвороби чи відпустки працівника

  • 20 серпня 2015
  • 230

Міністерство соціальної політики України в листі від 13.08.2014 № 88/0/15-14/06 повідомило про можливість розірвання строкового трудового договору під час хвороби або відпустки працівника

Міністерство соціальної політики України в листі від 13.08.2014 № 88/0/15-14/06 повідомило про можливість розірвання строкового трудового договору під час хвороби або відпустки працівника.

Згідно з частиною третьою статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін (в т. ч. матеріальна), умови матеріального забезпечення й організації праці працівника, умови розірвання договору, в т. ч. дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін.

Тож, звільнення працівника у зв’язку із закінченням строку трудового договору (контракту) можливе як у період тимчасової непрацездатності, так і в період перебування його у відпустці, адже таке звільнення не буде здійснено з ініціативи роботодавця, а буде лише наслідком закінчення строку дії трудового договору (контракту).

Ця ж норма поширюється і на трудові договори, укладені в формі контракту, які переукладалися кілька разів на новий строк, тому що вони не можуть вважатися укладеними на невизначений строк, оскільки їх застосування підпадає під норми частини другої статті 23 КЗпП: строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Підготувала Ольга Янчіцька,

головний редактор газети «Expertus: Тиждень», редактор «МЦФЕР: Кадри»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон