Кадровик01

Мінсоцполітики про гарантії щодо працевлаштування молоді

  • 20 серпня 2015
  • 165

Міністерство соціальної політики України у листі від 24.07.2015 № 3954/0/10-15/18 нагадало, які державні гарантії встановлено молоді при працевлаштуванні

Міністерство соціальної політики України у листі від 24.07.2015 № 3954/0/10-15/18 нагадало, які державні гарантії встановлено молоді при працевлаштуванні.

Державні гарантії щодо зайнятості молоді встановлено Кодексом законів про працю України, законами України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», «Про зайнятість населення», «Про вищу освіту».

Відповідно до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» молодь, яка закінчила або припинила навчання у начальних закладах і вперше приймається на роботу, має додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Для працевлаштування зазначених громадян підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

З метою стимулювання роботодавців, які працевлаштовують на нові робочі місця строком не менше ніж на два роки громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, в тому числі молодь, яка закінчила або припинила навчання у навчальних закладах і вперше приймається на роботу за направленням державної служби зайнятості, передбачено щомісячну компенсацію роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

Для створення умов для здобуття студентами вищих, учнями професійно-технічних навчальних закладів у вільний від навчання час досвіду практичної роботи за обраною спеціальністю та сприяння їх працевлаштування після завершення навчання, їм надано можливість проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.

У разі реєстрації в установленому порядку молодої особи як безробітної, їй надається можливість отримати допомогу по безробіттю та безоплатне отримання соціальних послуг від державної служби зайнятості, зокрема інформаційно-консультативних та профорієнтаційних, професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, для відкриття власної справи, фінансової підтримки самозайнятості та реалізації підприємницької ініціативи.

Усі зайняті та незайняті молоді громадяни, які бажають працювати або бажають змінити місце роботи, можуть звернутися за сприянням у працевлаштуванні до будь-якого центру зайнятості, зручному для відвідування, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування особи.

Також Мінсоцполітики повідомило, що на даний час розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Основних напрямків реалізації державної політики у сфері зайнятості населення на період до 2019 року», яким планується вирішити проблему зайнятості населення, консолідувати зусилля усіх сторін соціального діалогу, спрямованих на підвищення рівня економічної активності населення, сприяння його продуктивній зайнятості та посилення соціального захисту від безробіття.

Підготувала Ольга Савченко,

редактор-експерт «МЦФЕР: Кадри»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю