МОЗ оновило протиепідемічні заходи у закладах освіти: наслідки для кадровиків

26 серпня 2020
20464
Середній бал: 5 із 5

Кадровика закладу освіти можуть призначити відповідальною особою, яка забезпечуватиме щоденний контроль за виконанням заходів. Що саме потрібно буде перевіряти?

Оновлено рекомендації від санлікаря для закладів освіти

Головний державний санітарний лікар України Постановою від 22.08.2020 № 50 (далі — Постанова № 50 ) затвердив протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Нові вимоги МОЗ стосуються організації освітнього процесу, харчування, транспорту, який перевозить дітей та працівників до закладу освіти та поводження з використаними засобами індивідуального захисту та розроблені для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів.

Згідно з Постановою №50 відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів покладається на засновника (власника) та керівника закладу освіти.

Керівник та медперсонал закладу освіти, або відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника закладу, забезпечують щоденний контроль за виконанням заходів.

Допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром.

Якщо саме на вас покладають документування організації температурного скринінгу в закладах освіти, скористайтеся рекомендаціями експертів команди МЦФР Кадри та зразками документів.

Журнал вимірювання температури працівників

Відповідно до вимог Постанови № 50 у разі виявлення співробітника з температурою тіла понад 37,2 °С або із ознаками гострого респіраторного захворювання, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.

При появі ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник має повідомити свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

Недопущення до роботи персоналу, визначеного таким, який потребує самоізоляції відбувається відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. ЗІЗ мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну — безпосередньо на робочому місці працівника.

Одночасно до здобувачів освіти МОЗ передбачило більш м’які умови, зокрема:

  • вхід до приміщень закладу освіти дозволений при наявності захисної маски або респіратора. Під час занять їх можна не використовувати, а під час пересування приміщеннями закладу — використовувати обов’язково;
  • учні 1 - 4 класів входять та пересуваються приміщеннями закладу освіти без використання захисної маски або респіратора.

А ось в регіонах «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки педагогам під час уроку рекомендовано використовувати захисні щитки.

Олена Петровська

за матеріалами МОЗ

logo