Кадровик01

Міністр соціальної політики України про скасування трудових книжок

  • 13 серпня 2015
  • 181

Глава Мінсоцполітики висловив свої міркування стосовно ліквідації трудових книжок

За словами міністра соціальної політики України Павла Розенка, перш, ніж ліквідувати трудові книжки, треба виконати величезну роботу щодо зміни принципів діяльності системи персоніфікованого обліку. В іншому випадку дана реформа може мати негативні наслідки для багатьох громадян.

Мова йде про 14 млн працюючих на сьогодні українців, у яких потім стане питання - як підтвердити свій робочий стаж, свою роботу, своє пенсійне минуле. Система персоніфікованого обліку Пенсійного фонду, яка є сьогодні, не дозволяє цього робити в будь-якому відділенні ПФ. Це можливо лише за місцем проживання людини. А все тому, що немає єдиної централізованої системи, тільки регіональні. І якщо людина протягом своєї трудової діяльності переміщалася по різних областях, то зараз запити про отримання відповідної інформації треба розсилати в кожен з регіонів для отримання відповідної інформації . Тому тут виручає трудова книжка, в якій ця інформація відображається.

Крім пенсій, є також низка інших питань, пов'язаних зі скасуванням трудових книжок.

Наприклад, підтвердження трудового стажу при встановленні заробітної плати. Для певних категорій громадян - це бюджетна сфера і державна служба - чим більше стаж, тим вище заробітна плата. А для того, щоб підтвердити стаж, треба десь взяти інформацію. І тут виникає запитання - а де її взяти? Теоретично десь у Пенсійному фонді. Але там база даних тільки з 2002 року. Тому для таких категорій громадян трудова книжка була як благо. Людині не потрібно було чекати, поки прийдуть відповіді на запити з різних держустанов. У відділі кадрів просто брали трудову книжку, за півгодини визначали робочий стаж і встановлювали заробітну плату відповідно до стажу.

Саме тому, за словами Розенка, головним завданням зараз у цьому напрямку є перезапуск системи персоніфікованого обліку Пенсійного фонду.

В цілому ж, як вважає глава Мінсоцполітики, ідея скасування трудових книжок є позитивною, але в цьому процесі неприйнятний піар і передчасний розголос.

Підготувала Марина Маслюк,

головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «МЦФЕР: Кадри», провідний редактор порталу kadrovik01.com.ua

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон