Розмір мінімалки з 1 січня 2021 року

13 листопада 2020
15461
Середній бал: 5 із 5

Для кадровиків підвищення МЗП — не лише привід радіти, а й підстава провести аудит штатного розпису. Також не забудьте, що разом зі збільшенням мінімалки автоматично зростуть штрафи за порушення законодавства про працю.

Став відомий розмір мінімалки з 1 січня 2021 року

Держбюджет на 2021 рік має бути збалансованим та буде сконцентрований на соціальному напрямі. Про це заявив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев під час зустрічі з представниками різних галузей профспілок та роботодавців, представниками Мінекономіки та Мінсоцполітики. Мета зустрічі — здійснення соціального діалогу для обговорення проєкту держбюджету на 2021 рік та можливості врахування в ньому пропозицій сторін.

«Держбюджет ще остаточно не сформований. Наразі тривають консультації. Водночас ми маємо враховувати нестабільну економічну ситуацію в країні. Так, передбачається дефіцит держбюджету на рівні 6% у 2021 році, 4,5% у 2022 році та 3% у 2023 році. В цьому році він на рівні 7,5% ВВП», — поінформував Роман Єрмоличев.

Що кадровик має знати про мінімальний оклад, МЗП і доплату до мінімалки

Заступник Міністра зауважив, що прийняття рішення про збільшення МЗП — це суттєвий додатковий ресурс, який необхідно врахувати в державному бюджеті.

«Додаткові видатки становлять близько 47 млрд гривень. Адже з 1 січня 2021 року мінімальна заробітна плата буде збільшена до 6 тис. грн, а з 1 липня 2021 року – до 6,5 тис. гривень. Також при розрахунках до проєкту бюджету на 2021 рік передбачається збереження співвідношення між розмірами посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС та мінімальної заробітною платою, що склалося у поточному році», — повідомив він.

Нагадаємо, що з 01.09.2020 року в Україні розмір МЗП збільшився до 5000 грн. Пам’ятайте про те, що до розміру мінімалки прив’язані штрафи за порушення законодавства про працю. Наразі Держпраці інформує про хроніки інспектувань та застерігає, що терміни перевірок роботодавців не фіксовані.

logo