Як перевіряють ФОПів під час карантину: хроніки від Держпраці

18 вересня 2020
34800
Середній бал: 5 із 5

Хоча платників єдиного податку 1–3 груп за неоформлених працівників відразу не штрафують. Попередження не означає безумовної амністії. Інспектор праці складає протокол про адміністративне правопорушення і передає його до суду. Саме там вирішують на яку суму «покарати» підприємця.

Як перевіряють ФОПів під час карантину: хроніки від Держпраці

З 01.09.2020 року Держпраці перевіряє роботодавців щодо правильності оформлення трудових відносин з працівниками. Інспектують як юридичних осіб, так і фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю.

Кого, за що і на скільки карають грошима у 2020 році

Зокрема, ГУ Держпраці у Львівській області провело контрольні заходи у підприємця, який займається реставраційною діяльністю в майстерні, та ФОПа, який володіє магазином молочних продуктів.

В обох випадках інспектори праці виявили працівників, яких допустили до роботи без належного оформлення трудових відносин.

За результатами проведених заходів підприємцям-порушникам винесені приписи та вручені попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю. Крім того, інспектори праці склали та передали до суду для прийняття рішення протоколи відповідно до ч. 3 ст. 41 КпАП.

Держпраці зауважує, що такі візити держінспекторів стимулюють роботодавців невідкладно, ще до завершення перевірки, легалізовувати працівників.

Коментар експерта:

Якщо ви платник єдиного податку 1–3 груп, юрособа чи ФОП, — вас не оштрафують за неоформлених працівників. За першого проступку інспектор праці зробить попередження і зобов’яже усунути порушення.

Попередження не означає безумовної амністії. Хоча штрафу за статтею 265 КЗпП не буде, але є ще адміністративна відповідальність. Інспектор праці складе протокол про адміністративне правопорушення і передасть його до суду. ФОП загрожує штраф 8500–17 000 грн (ч. 3 ст. 41 КпАП).

Визначить розмір штрафних санкцій за порушення (ст. 265 КЗпП) та порекомендує, як зменшити штраф онлайн калькулятор.

Як перевіряють ФОПів під час карантину: хроніки від Держпраці

РОЗРАХУВАТИ

logo