Кадровик01

Визначено норми тривалості робочого часу на 2016 рік

 • 7 серпня 2015
 • 287

Мінсоцполітики у листі від 20.07.2015 № 10846/0/14-15/13 наводить приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2016 рік, розрахованої за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю

Мінсоцполітики у листі від 20.07.2015 № 10846/0/14-15/13 наводить приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2016 рік, розрахованої за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю.

Відповідно до статті 73 КЗпП України у 2016 на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові і неробочі дні:

 • 1 січня — Новий piк;
 • 7 січня — Різдво Христове;
 • 8 березня — Міжнародний жіночий день;

 • 1 травня — Пасха (Великдень);
 • 1 i 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих;
 • 9 травня — День Перемоги;
 • 19 червня — Трійця;
 • 28 червня — День Конституції України;
 • 24 серпня — День незалежності України;
 • 14 жовтня — День захисника України.

Згідно з частиною третьою статті 67 КЗпП України у випадку, коли святковий або неробочий день (ст. 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тому за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями у суботу та неділю у 2016 році вихідний день у неділю 1 травня має бути перенесений на вівторок 3 травня, вихідний день у неділю 19 червня має бути перенесений на понеділок 20 червня.

Цікаво, що у 2016 році на 1 травня (неділю) припадає два свята — День міжнародної солідарності трудящих та Пасха (Великдень). При цьому, незважаючи на те, що з вихідним днем збігаються два святкових дні, перенесенню підлягає лише один день — неділя (1 травня) на вівторок (3 травня).

Як зауважує Мінсоцполітики, законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень установлений на підприємстві (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні дні, а тому на підприємствах, в установах i організаціях норма тривалості робочого часу на рік визначається самостійно з дотриманням вимог статей 50-53, 67 i 73 КЗпП України.

У листі наведено приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2016 рік, розрахованої за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день впродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів.

Нагадаємо, що виробничий календар для п’ятиденки на 2016 рік, розрахований експертами журналу «Кадровик-01», розміщено на порталі Гарячої Лінії Кадровика.

Підготувала Ірина Житкова

головний редактор «МЦФЕР: Кадри», головний редактор порталу kadrovik01.com.ua

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон