Як гарантовано отримати штраф від інспектора праці або чого не варто робити під час перевірки

25 вересня 2020
7120
Середній бал: 5 із 5

Як гарантовано отримати штраф від інспектора праці або чого не варто робити під час перевірки

Штрафне навантаження на роботодавців парламент зменшив у рази з 02.02.2020. (Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 № 378-IX). Щоби дарма не нервувати та спокійно відстояти свої права під час контрольного заходу дізнайтеся кого, за що і на скільки карають грошима у 2020 році.

Крім того, пам’ятайте про три випадки, коли інспектор праці 100% нарахує штраф. Серед них створення перешкод у проведенні інспекторської перевірки.

ГУ Держпраці у Львівській області нагадує

У разі створення перешкод у проведенні перевірки предметом якої є додержання вимог законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин, недопущення до її проведення юридичні та фізичні особи – підприємці несуть відповідальність у вигляді штрафу у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Саме за таке порушення власник пилорами у Золочівському районі Львівської області отримав штраф у 75 568 грн.

Держпраці інформує, що під час проведення контрольного заходу щойно зайшовши на територію об’єкту інспектори виявили працівницю, з якою не було укладено трудового договору. Надалі роботодавець чинив перешкоди у діяльності уповноважений посадових осіб при здійсненні заходу держконтролю. Зокрема, не надав їм доступу до виробничих і службових приміщень, в яких використовується наймана праця. Не надав робочого місця з можливістю ведення конфіденційної розмови з працівниками щодо предмета інспекційного відвідування. Також здійснював перешкоди у проведенні фото- та відеозйомки.

Окрім штрафу за створення перешкод у проведенні перевірки роботодавцю, за використання незадекларованої праці, винесено припис та вручено попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю.

Штрафи на роботодавця за порушення у сфері праці з 01.09.2020

logo