Як увільнити від роботи держслужбовця, який балотується в депутати місцевої ради?

28 вересня 2020
4306
Середній бал: 5 із 5

25 жовтня 2020 року в Україні обиратимуть депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів. Якщо державний службовець бере участь у місцевих виборах 2020, встигніть вчасно оформити необхідні документи.

Як увільнити від роботи держслужбовця, який балотується в депутати місцевої ради?

Управління Держпраці у Волинській області нагадує, що відповідно до частини третьої статті 10 Закону України «Про державну службу» (далі — Закон) державний службовець не має права:

  • бути членом політичної партії, якщо такий державний службовець займає посаду державної служби категорії «А». На час державної служби на посаді категорії «А» особа зупиняє своє членство в політичній партії;
  • обіймати посади в керівних органах політичної партії;
  • суміщати державну службу із статусом депутата місцевої ради, якщо такий державний службовець займає посаду державної служби категорії «А»;
  • залучати, використовуючи своє службове становище, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, працівників бюджетної сфери, інших осіб до участі у передвиборній агітації, акціях та заходах, що організовуються політичними партіями;
  • у будь-який інший спосіб використовувати своє службове становище в політичних цілях.

Частина 4 статті 10 Закону передбачає, що у разі реєстрації держслужбовця кандидатом у депутати Центральною виборчою комісією, виборчими комісіями, сформованими (утвореними) в установленому порядку, він зобов’язаний в одноденний строк письмово повідомити про це керівника державної служби.

Як табелювати відсутність працівника, який приймає участь у місцевих виборах

Державному службовцю за його заявою надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі. Така відпустка надається за рішенням керівника держслужби з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення відповідно до виборчого законодавства.

Відпустка без збереження заробітної плати на час участі держслужбовця у виборчому процесі надається у порядку, визначеному статтею 10 Закону.

Стаття 20 розділу III «Виборчий процес» книги першої Виборчого кодексу України визначає, що виборчий процес — це здійснення протягом встановленого цим Кодексом періоду часу суб’єктами, визначеними статтею 22 цього Кодексу, виборчих процедур, пов’язаних із підготовкою і проведенням відповідних виборів, встановленням та офіційним оголошенням (офіційним оприлюдненням) їх результатів.

Таким чином, обов’язок повідомити керівника державного органу про реєстрацію кандидатом у депутати та подання заяви про надання відпустки без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі покладено саме на державного службовця.

 

 

 

logo