ТОП-4 теми, в яких кадровики почувають себе невпевнено

28 вересня 2020
2301
Середній бал: 5 із 5

За пів року ваші колеги поставили «інтерактивному інспектору» понад 78 тисяч запитань щодо трудових відносин з працівниками. В чому вони сумніваються найбільше? Перевірте, чи правильно оформлені ключові аспекти на вашому підприємстві.

ТОП-4 теми, в яких кадровики почувають себе невпевнено


У березні 2020 року Держпраці впровадила функцію «інтерактивний інспектор». Найактивніше сервісом користувалися протягом квітня-травня 2020 року.

За інформацією Управління Держпраці у Вінницькій області, сервіс має найбільший попит у Луганській, Харківський, Львівській, Чернігівській та Київській областях. У цих областях працівники та роботодавці найчастіше зверталися за консультаціями з питань праці, а також охорони та гігієни праці.

Стосовно додержання законодавства про працю найбільше звернень надходило з питань:

✌️ «Тижкадровик»: що має знати директор про вашу роботу

Щодо дотримання законодавства з питань охорони та гігієни праці найчастіше порушувалися питання:

  • порядку організації медичних оглядів працівників — 10 тис. 43;
  • забезпечення працівників засобами індивідуального захисту — 5 тис. 102;
  • порядку проведення атестації робочих місць — 4 тис. 953;
  • отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки — 4 тис. 319.

Також виникали питання щодо подання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, подання декларації відповідності МТБ вимогам законодавства з питань охорони праці, якщо строк дії дозволу ще не закінчився та подання заяви на продовження строку дії дозволу.

Нагадаємо, що Держпраці продовжує активно проводити перевірки з праці, тож варто провести самоаудит у кадровому діловодстві. Наш портал, журнал «Кадровик-01» та правова система «Expertus: Кадри» допоможуть у цьому. 24/7 на вас чекають:

 

 

 

logo