Дозвіл на працевлаштування ІТ-фахівцям з Білорусі видаватимуть за п’ять днів

5 жовтня 2020
2820
Середній бал: 5 із 5

Кабмін передбачить можливість одержання дозволу на працевлаштування за принципом мовчазної згоди та визнання білоруських документів для роботи в Україні.

Дозвіл на працевлаштування ІТ-фахівцям з Білорусі видаватимуть за п’ять днів


Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих спеціалістів, які є громадянами Республіки Білорусь» № 420/2020 від 02.10.2020. 

✨ Як прийняти на роботу громадянина Білорусі

Згідно з Указом: 

  • Кабмін повинен продовжити термін тимчасового перебування на території України громадянам Білорусі, які є підприємцями, висококваліфікованими фахівцями, зокрема фахівцями в сфері інформаційних технологій та інновацій, імміграція яких відповідає інтересам України, і членам їхніх сімей, до 180 днів на рік. 

  • Уряд має спростити оформлення посвідки на проживання для цих категорій громадян та скоротити видачу до трьох днів. Білоруси зможуть отримувати посвідку безпосередньо на території України. 
  • порядок отримання дозволів на працевлаштування іноземців та осіб без громадянства для працевлаштування громадян Білорусі, які є висококваліфікованими ІТ-спеціалістами оптимізують. Строк отримання дозволу скоротять до п’яти днів та передбачать можливість його одержання за принципом мовчазної згоди. 
  • процедура реєстрації білоруських IT-фахівців як фізосіб-підприємців буде вдосконалена;
  • документи, видані компетентними органами Білорусі та необхідні для трудової діяльності в Україні, будуть визнані в Україні. Олена Петровська 

за матеріалами Пресслужби Офісу Президента 


logo