Перевірки з захисту персональних даних — відповідальності не уникнути

13 жовтня 2020
1790
Середній бал: 5 із 5

Перевірте, чи правильно запроваджено ЗПД на вашому підприємстві, адже на порушників чекають адміністративні штрафи або кримінальна відповідальність.

Перевірки з захисту персональних даних — відповідальності не уникнути


Працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері захисту персональних даних (ЗПД) товариства з обмеженою відповідальністю.

Як проходять перевірки із захисту персональних даних

Під час перевірки встановлено, що обробка персональних даних на підприємстві здійснюється з порушення вимог законодавства про захист персональних даних. Так,  суб’єкт господарювання не дотримується вимог статті 12 Закону України «Про захист персональних даних», персональні дані третіх осіб обробляються без належних правових підстав, а внутрішні документи потребують приведення у відповідність до законодавства.

За результатами контрольного заходу до Товариства направлено Акт перевірки додержання законодавства про захист персональних даних та видано Припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері захисту персональних даних, виявлених під час перевірки.

У рамках перевірок дотримання вимог законодавства у сфері захисту персональних даних під час здійснення діяльності зі стягнення заборгованості за грошовими зобов'язаннями фізичних осіб (колекторська діяльність) вже перевірено  три Товариства.

Нагадаємо, що захист персональних даних запроваджено в Україні 01.01.2011. Правові відносини, пов’язані із захистом і обробкою персональних даних, регулює Закон України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI (далі — Закон № 2297). На порушників чекають адміністративні штрафи  або кримінальна відповідальність (ст. 188-39, 188-40 КпАП, ст. 182 Кримінального кодексу).

logo