-

Депутати хочуть скасувати сезонне переведення годинників

13 жовтня 2020
2367
Середній бал: 5 із 5

Можливо, цієї осені ми востаннє переведемо годинники на годину назад у ніч з 24 на 25 жовтня. Складатимете графіки змінності — врахуйте зміни в тривалості робочого часу осіб, що працюватимуть у ніч переведення часу. Відбийте в табелі обліку використання робочого часу збільшення тривалості робочої зміни, зазначте фактичну тривалість робочого часу.

Депутати хочуть скасувати сезонне переведення годинників

Розрахунок норми тривалості робочого часу на 2021 рік

Перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук зареєстрував у парламенті проєкт Закону України «Про обчислення часу в Україні» № 4201 від 09.10.2020. 

Законодавець обґрунтовує необхідність прийняти проєкт Закону тим, що на сьогодні в Україні відсутній закон, який регулює порядок обчислення часу. Підстава для переходу на літній і зимовий час — постанова КМУ «Про порядок обчислення часу на території України» від 13.05.1996 № 509. Крім цього, постановою ВРУ «Про визнання такою, що втратила чинність, Постанови Верховної Ради України «Про зміну порядку обчислення часу на території України» № 3914-VI від 18.10.2011 було запропоновано КМУ внести на розгляд ВРУ проєкт закону про порядок обчислення часу на території України. Однак відповідний проєкт Закону так і не був прийнятий. ⏰ Як врахувати в табелі та графіках змінності осіннє переведення часу

Щороку перехід на зимовий час відбувається в останню неділю жовтня. У цьому році — у ніч із суботи 24 жовтня на неділю 25 жовтня.  

Якщо Верховна Рада підтримає законопроєкт, цього року переведемо годинники востаннє, оскільки сезонний перехід часу більше не застосовуватиметься. Обчислюватимуть час на території України будуть за київським часом, єдиним для всієї країни. 

Законодавець у пояснювальній записці зазначає, що такий підхід відповідає світовій практиці. Перехід на літній час і повернення на поясний застосовують приблизно в 60 країнах, близько 140 країн або ніколи не користувалися сезонним часом, або вже відмовилися від такої практики. Також він пропонує законодавчо закріпити, що на території України для обчислення календарної дати використовують григоріанський календар. Нагадаємо, що на Україні православні традиційно святкують Великдень і Трійцю за юліанським календарем.  

Європейський парламент 26 березня 2019 року також підтримав ідею відмовитися від сезонного переведення годинника з 2021 року. Таке рішення ухвалили за результатами онлайн-голосування, проведеного в країнах ЄС, згідно з яким 84% відсотків жителів ЄС проголосували за скасування переходу на літній та зимовий час. 

Олена Петровська  

за матеріалами ВРУ 

 

logo