-

Відповідальність за атестацію робочих місць за умовами праці: чи отримає на горіхи кадровик

21 жовтня 2020
2816
Середній бал: 5 із 5

Відповідальність за атестацію робочих місць за умовами праці: чи отримає на горіхи кадровик

«Тижкадровик» ✌️: що має знати директор про вашу роботу

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області нагадало, що основною метою атестації робочих місць за умовами праці є регулювання відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах (п.п. 1 та 2 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці  затверджених постановою КМУ від 01.09.92 р. N 41 із змінами і доповненнями, внесеними роз'ясненням Мінпраці, МОЗ від 22.03.1993 року N 06-960).

Скільки зберігати списки, складені за результатами атестації робочих місць за умовами праці

Періодичність атестації встановлюється підприємством у колективному договорі, але не рідше одного разу на 5 років. Атестації підлягають робочі місця, на яких технологічний процес, обладнання, використовувані сировина і матеріали можуть бути потенційними джерелами шкідливих і небезпечних факторів. Для виробництв, робіт, професій та посад, для яких у списках № 1 і 2 виробництв, робіт, професій посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, передбачено показники умов праці. Атестацію проводять виключно за цими показниками.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць за умовами праці покладається на керівника (власника) підприємства, організації.

Крім того, кадрова служба не повинна вивчати умови праці на робочих місцях і складати списки професій та робіт, за якими необхідно атестувати робочі місця. Атестація робочих місць за умовами праці — функція служби охорони праці. Тож кадровик не несе відповідальності за атестацію робочих місць.logo