Лікарняний працівнику, який контактував з хворим на COVID-19: що має знати кадровик

22 жовтня 2020
13673
Середній бал: 5 із 5

Лікарняний працівнику, який контактував з хворим на COVID-19: що має знати кадровик

Фонд соціального страхування поінформував, що від початку пандемії 30 тисяч українських працівників, з яких майже 7 тисяч — медики, знаходились на самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом. Для кожного з них ФСС компенсував втрачений за цей час заробіток.

Як оформити самоізоляцію працівників, які контактували з хворим на ковід

Станом 20.10.2020 року Фонд направив на оплату ізоляції від коронавірусної хвороби 31,6 млн гривень.

Нагадаємо, що пройти оплачувану за кошти Фонду самоізоляцію працюючі українці можуть в разі безпосереднього контакту з хворим на COVID-19. Сума виплат від Фонду складає 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу для всіх застрахованих осіб та 100% — для медичних працівників.

Поясніть працівнику, який контактував з хворим на ковід, що необхідно звернутися до сімейного лікаря й оформити листок непрацездатності (п. 5.2 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455).

Допоки працівник не надасть листок лікарняний, табелюйте його відсутність кодом «НЗ».

Отримали листок непрацездатності? Зверніть увагу на позначку про причину непрацездатності. Лікар має вказати «ізоляція від COVID-19 — 11». Підготуйте скоригований табель обліку використання робочого часу: період самоізоляції позначте кодом «ТН» (оплачувана тимчасова непрацездатність).

Якщо працівник, який самоізолювався, може працювати віддалено, доцільно запровадити дистанційну роботу. Так працівник не втратить у заробітку, а розподіл обов'язків серед персоналу залишиться звичним.

logo