Як вберегтись від ковіду на роботі — настанови від Держпраці

23 жовтня 2020
3371
Середній бал: 5 із 5

Донесіть меседж Управління до працівників, підрядників та клієнтів. Дотримання правил безпеки під час коронакризи допоможе не тільки зберегти здоров’я, а й запобігти зупиненню виробництва.

Як вберегтись від ковіду на роботі — настанови від Держпраці

Працівник захворів на COVID-19✔️Інструкція для кадровика

Управління Держпраці у Рівненській області нагадало про життєву необхідність дотримання рекомендацій щодо запобігання поширення ковіду, а саме:

 • працівники та роботодавці мають відповідально ставитись до власного здоров’я та здоров’я оточуючих. Захворіли – залишайтеся вдома!
 • Керівнику потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників із симптомами гострої респіраторного захворювання.

Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднене дихання, в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт, відсутність смаку та нюху.

Запорука успішного лікування — вчасне діагностування. Оскільки за симптомами коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб особливо, якщо працівник протягом останніх 14 днів (до виникнення зазначених симптомів) контактував із особою, в якої було підтверджено лабораторним методом COVID-19, важливо відразу попередити про це сімейного лікаря.

Нагадайте працівникам, що переважає контактний шлях зараження. Коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після доторкання до поручнів, ручок дверей тощо.

Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані, тому відстань – це гарантія безпеки (1,5-2 м). За можливості, слід уникати великих скупчень людей. Якщо захворіли — залишайтесь вдома і зверніться до сімейного лікаря.

Обов’язково використовуйте маску, якщо:

 • захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить і т.ін.) ;
 • перебуваєте в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті, місцях великого скупчення людей.

Як зобов’язати персонал носити маски на роботі

Правила використання маски:

 • вона має покривати ніс і рот;
 • вона має прилягати щільно, без відступів по краях;
 • захисну маску потрібно міняти, щойно вона стане вологою або через чотири години;
 • не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулись, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком (вміст спирту має бути 60-80%);
 • не використовуйте маску повторно.
У пригоді стануть лайфхаки, як носити маску з комфортом

  Бережіть себе та свій колектив, адаптуйте режим роботи підприємства під умови сьогодення. Допоможуть у цьому консультації:

  logo