Кадровик01

Затверджено новий порядок надання допомоги по безробіттю

  • 23 липня 2015
  • 149

Міністерство соціальної політики України наказом № 613 від 15.06.2015 затвердило Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності

Міністерство соціальної політики України наказом № 613 від 15.06.2015 затвердило Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності (далі — Положення).

Після набрання чинності Положенням допомога по безробіттю призначатиметься центрами зайнятості з восьмого дня після реєстрації безробітного за його особистою заявою. Тривалість її виплати не перевищуватиме 360 календарних днів (особам, яким до досягнення пенсійного віку залишилося 2 і менше років — не більше 720 календарних днів) протягом двох років з дня її призначення.

Розмір допомоги особам, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передують реєстрації особи як безробітної, становить шість або більше місяців залишився незмінним. Однак якщо страховий стаж протягом 12 місяців, які передують реєстрації особи як безробітної, менший шести місяців або особа була звільнена з останнього місця роботи з підстав, передбачених пунктами 3, 4, 8 і 8 частини першої статті 40, статтями 41 (крім пункту 5) і 45 Кодексу законів про працю України, та в разі, якщо ця робота була її останнім видом зайнятості, допомога по безробіттю призначатиметься в мінімальному розмірі, який встановлюється правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Для застрахованих внутрішньо переміщених осіб розмір допомоги по безробіттю визначатиметься за місяці, що передують початку перерви страхового стажу, що сталася з поважних причин на підставі даних Державного реєстру (з урахуванням Індивідуальних відомостей про застраховану особу в разі їх наявності).

Допомога по безробіттю не надаватиметься особам, які не мають страхового стажу, однак право на її отримання, як і раніше, матимуть категорії осіб, зазначені у частині другій статті 6 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III: молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Підготувала Юлія Видиборець,

головний експерт «МЦФЕР: Кадри», член Експертної ради системи «Expertus: Кадри»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю