Штраф на підприємства за порушників маскового режиму

4 листопада 2020
8429
Середній бал: 5 із 5

Підприємства, які обслуговують порушників маскового режиму, будуть штрафувати на суму від 3400 до 5100 гривень

Штраф на підприємства за порушників маскового режиму

✍ Наказ про порядок дій у разі захворювання на COVID-19

Верховна Рада розглянула на засіданні 3 листопада 2020 року і прийняла у першому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.07.2020 № 3890.

Проєкт закону доповнює частину другу статті 46 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-XII новим пунктом — відповідальністю підприємств та підприємців, які порушили санітарне законодавство.

За допуск особи в громадський будинок, споруду, громадський транспорт під час карантину без вдягнутих респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, або бездіяльність аби не допустити перебування такої особи без засобу індивідуального захисту доведеться сплатити штраф — від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 — 5100 грн). 

⚡️ Як зобов’язати персонал носити маски на роботі

Проєкт закону також визначає коло осіб, уповноважених видавати постанови про накладення штрафу за такі правопорушення.

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував  прийняти проєкт закону за основу.

Комітет з питань антикорупційної політики зауважує, що законопроєкт містить корупційні ризики, адже формулювання «невжиття заходів» невизначене та не дозволяє однозначно встановити ознаки правопорушення. Незрозуміло, які заходи вважатимуть достатніми для уникнення штрафу, а які — ні.

Невідомо і те, як  водії громадського транспорту або машиністи в метро будуть контролювати пасажирів всередині транспортного засобу.

Законопроєкт має на меті посилити відповідальність за недотримання протиепідемічних вимог підприємствами та підприємцями, але це можливо лише у разі, якщо такі фінансові санкції будуть працювати краще, ніж стаття 44-3 КпАП, яка передбачає штраф за порушення карантинних вимог на посадових осіб підприємства від 34 тисяч гривень.

Олена Петровська
за матеріалами Новинного центру ВРУ

 

logo