Кадровик01

ДФІ щодо правомірності преміювання сільського голови

  • 21 липня 2015
  • 1090

Державна фінансова інспекція України в листі від 09.04.2015 № 08-14/408 консультує стосовно правомірності виплати сільському голові, повноваження якого достроково припинені, премії за багаторічну сумлінну працю та особистий вагомий вклад у 5-кратному розмірі середньомісячних заробітних плат перед виходом на пенсію

Державна фінансова інспекція України в листі від 09.04.2015 № 08-14/408 консультує стосовно правомірності виплати сільському голові, повноваження якого достроково припинені, премії за багаторічну сумлінну працю та особистий вагомий вклад у 5-кратному розмірі середньомісячних заробітних плат перед виходом на пенсію.

Державна фінансова інспекція України звертає увагу, що відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Обсяг повноважень та завдання органів Держфінінспекції України визначені в Законі України від 26.01.1993 № 2939-XII «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні». Згідно зі ст. 2 зазначеного Закону головним завданням органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах і взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектора економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі.

Крім того, ДФІ нагадує, що протокольним рішенням № 76 засідання від 20.10.2011 р. Кабінет Міністрів України визначив припинити надання роз'яснення норм законодавства центральним органам виконавчої влади, крім випадків, передбачених Законом України від 17.03.2011 № 3166-VI «Про центральні органи виконавчої влади».

Таким чином, надання роз'яснення щодо зазначеного питання не входить до повноважень Державної фінансової інспекції України.

Водночас Держфінінспекція України зазначає, що відповідно до ст. 8 Закону України «Про оплату праці», ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» умови розміру оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України. Умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування наразі визначені постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (далі — Постанова № 268).

Пунктом 6 Постанови № 268 визначено, що преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймаються відповідною радою.

Таким чином, преміювання сільського голови здійснюється на підставі рішення сільської ради в межах затверджених видатків на оплату праці на відповідний рік.

Підготувала Марина Маслюк,

головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «МЦФЕР: Кадри», провідний редактор порталу kadrovik01.com.ua

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон