Кадровик01

МОЗ про оплату праці керівників лікарів-інтернів на базах стажування

  • 17 липня 2015
  • 2991

Оскільки керівники лікарів-інтернів на базах стажування перебувають у трудових відносинах із закладом охорони здоров'я, оплата праці цих керівників здійснюється базою стажування. Таку позицію Міністерство охорони здоров'я України висловило в листі від 26.03.2015 № 10.03.67/9344

Оскільки керівники лікарів-інтернів на базах стажування перебувають у трудових відносинах із закладом охорони здоров'я, оплата праці цих керівників здійснюється базою стажування. Таку позицію Міністерство охорони здоров'я України висловило в листі від 26.03.2015 № 10.03.67/9344.

Організаційні питання та фінансово-матеріальне забезпечення інтернатури врегульовані Положенням про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III - IV рівня акредитації медичних факультетів університетів, затвердженим наказом МОЗ України від 19.09.1996 № 291 (далі - Положення № 291).

Під час стажування в базовому закладі охорони здоров'я лікар-інтерн працює під керівництвом-лікаря, призначеного його безпосереднім керівником (п. 4.2 Положення № 291).

Керівник лікарів-інтернів на базі стажування призначається наказом управління охорони здоров'я за погодженням з деканатом (відділом) інтернатури вищого навчального закладу з числа спеціалістів вищої або першої кваліфікаційної категорії (переважно завідувач профільного відділення) з розрахунку на одного керівника не більше ніж 7 лікарів-інтернів (пп. 3.8.1 Положення № 291).

Відповідно до п. 7.7 Положення № 291 оплата за керівництво підготовкою лікарів-інтернів здійснюється їх керівникам за час роботи на базах стажування згідно з чинним законодавством, а саме Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, що затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 08.04.1993 № 93 (далі - Положення № 93).

Оплату праці безпосередніх керівників практики (у тому числі інтернатури) проводять згідно з чинними ставками погодинної оплати праці працівників, зайнятих в усіх галузях народного господарства, за проведення навчальних занять з розрахунку 1 година на одного студента на тиждень (п. 5.3 Положення № 93 з урахуванням наказу Міносвіти від 20.12.1994 № 351).

Розміри погодинних ставок працівників усіх галузей економіки за проведення навчальних занять наведено у додатку 16 до наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 (далі - наказ № 557). Вони встановлені у відсотках до окладу (ставки) працівника I тарифного розряду.

Оскільки керівники спеціалізації лікарів-інтернів на базах стажування перебувають у трудових відносинах із закладом охорони здоров'я - базою стажування, оплата праці цих керівників здійснюється базою стажування відповідно до наказу № 557.

Фінансування підготовки лікарів-спеціалістів (контрактників) в інтернатурі для закладів охорони здоров'я інших міністерств, відомств, організацій, підприємств, інших закладів, незалежно від форм власності, проводиться за рахунок їх коштів на договірних умовах.

Відповідно до п. 7.10 Положення № 291 проходження інтернатури лікарями (провізорами) проводиться на умовах договорів, що укладаються між Міністерством охорони здоров'я України, структурними підрозділами з питань охорони здоров'я обласних та Київської міської держадміністрацій, вищим закладом освіти та юридичними і фізичними особами, які будуть фінансувати навчання в інтернатурі, якщо ці лікарі (провізори):

  • закінчили недержавні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти III - IV рівнів акредитації, медичні факультети університетів
  • або закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти III - IV рівнів акредитації, медичні факультети університетів, навчаючись в них за кошти юридичних та фізичних осіб,
  • або прийняті на роботу в недержавні заклади охорони здоров'я (недержавні фармацевтичні установи, підприємства),
  • або мають сертифікат лікаря (провізора) - спеціаліста і бажають отримати іншу спеціальність за відсутності потреби в такому спеціалісті з боку закладу (установи) охорони здоров'я.

У такому разі оплата праці керівників спеціалізації лікарів-інтернів на базах стажування здійснюється базою стажування відповідно до наказу № 557 за рахунок зазначених вище коштів.

До відома

Відповідно до Плану заходів МОЗ України для реалізації положень Закону України «Про вищу освіту», затвердженого наказом МОЗ України від 29.09.2014 № 678, МОЗ України опрацьовує проект нового Положення про інтернатуру.
 

Підготувала Марина Маслюк,

головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «МЦФЕР: Кадри», провідний редактор порталу kadrovik01.com.ua

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон