Стало відомо, для кого запровадять накопичувальну пенсійну систему

20 листопада 2020
16205
Середній бал: 5 із 5

Думки Уряду та Профспілок щодо нової системи не співпадають.

Стало відомо, для кого запровадять накопичувальну пенсійну систему

✍ Як внести запис у трудову, щоб підтвердити право на пільгову пенсію

На засіданні 18.11.2020 року Уряд підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи».

Таку систему пропонується запровадити для осіб молодше 35 років, які працюють в особливо важких та небезпечних умовах. На початковому етапі нова система охоплюватиме 135 тис. працюючих.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своєму Телеграм-каналі повідомив, що приблизний об’єм коштів для такої накопичувальної системи становитиме 2-3 млрд грн на рік.

За словами очільника Уряду, розрахунки проведені до 2050 року вказують, що від введення системи виграють працівники та роботодавці, і загалом економіка країни. 

Підприємства немає — де шукати підтвердження стажу для пенсії

Однак, Профспілки вбачають у запровадженні професійної накопичувальної системи несправедливість. На думку ФПУ, це зменшує можливості підвищення пенсій для усіх інших пенсіонерів.

Крім того, насторожує намір надто швидко запровадити нову пенсійну систему (у другому кварталі 2021 року). Адже сама її інфраструктура наразі не визначена. Таке прискорене її впровадження може створити багато проблем. ФПУ стверджує, що міжнародні експерти з Міжнародної організації праці також вважають, що створення в Україні другого рівня обов’язкової накопичувальної пенсійної системи є передчасним. Для цього насамперед необхідна економічна стабільність.

Денис Шмигаль запевнив представників Профспілки, що при подальшому опрацюванні законопроєкту у Комітетах ВРУ усі конструктивні пропозиції до нього будуть ретельно вивчені депутатами.

logo