Як уникнути помилок при складанні індивідуальних програм професійного розвитку держслужбовців. Роз’яснює НАДС

26 листопада 2020
5761
Середній бал: 5 із 5

У грудні у всіх держорганах розпочинають процес складання індивідуальних програм професійного розвитку. Виконати відсоток самоосвіти в індивідуальній програмі допоможуть освітні заходи Цифрового видавництва MCFR

Як уникнути помилок при складанні індивідуальних програм професійного розвитку держслужбовців. Роз’яснює НАДС

Державні службовці зобов’язані підвищувати кваліфікацію за загальними та (або) спеціальними короткостроковими програмами не рідше одного разу на три роки (п. 15 Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, затвердженого постановою КМУ від 06.02.2019 № 106; далі — Положення № 106).

Потребу у профнавчанні держслужбовців визначають під час щорічного оцінювання результатів службової діяльності та складання індивідуальної програми, посадових осіб місцевого самоврядування — визначають органи місцевого самоврядування за результатами атестації ОМС та/або в інший спосіб. (п. 24 Положення № 106).

НАДС 25.11.2020 провело онлайн-сесію та надало методичну підтримку держслужбовцям та службам управління персоналу з основних та уніфікованих підходів до складання індивідуальних програм профрозвитку. Наразі на сайті НАДС доступний запис вебінару.

Під час онлайн-навчання експерти НАДС розповіли про етапи складання та виконання індивідуальної програми підвищення рівня професійної компетентності держслужбовців.

Чи можна проводити конкурс на держслужбу під час карантину

Держслужбовці у межах виконання індивідуальних програм мають набирати не менше одного кредиту ЄКТС протягом календарного року (п. 7 Положення № 106).

Положення № 106 визначає обов’язковий мінімум участі держслужбовця в загальних та (або) спеціальних короткострокових програмах та не обмежує його підвищувати кваліфікацію частіше, ніж раз на три роки.

Аби отримати необхідний мінімум кредитів ЄКТС, держслужбовець, окрім самоосвіти, щороку повинен підвищувати кваліфікацію:

  • за загальними (спеціальними) професійними (сертифікатними) програмами;
  • за загальними (спеціальними) короткостроковими програмами.

Тож коли складаєте індивідуальну програму, передбачте участь держслужбовця у заходах із підвищення кваліфікації за загальними (спеціальними) програмами, стажування та самоосвіту, щоби загальна сума кредиту ЄКТС становила не менше 1.

Олена Петровська

За матеріалами НАДС

Як обчислити стаж державної служби

logo