Мінюст роз’яснив, коли останній день карантину

1 грудня 2020
3176
Середній бал: 5 із 5

В офіційному вжитку для визначення кінцевої календарної дати чинності або виконання чого-небудь потрібно вживати лише прийменник «до»

Мінюст роз’яснив, коли останній день карантину

Останній день карантину 30 чи 31 грудня? коли мають виходити на роботу ті, хто перебуває у відпустках чи простої на час карантину? Такі запитання часто ставлять кадровики. 

Мінюст у листі «Щодо неоднакового застосування прийменників «до» і «по» на позначення кінцевої календарної дати та прийменника «до» в поєднанні з числівниково-іменниковою формою» від 15.06.2020 № 26245/14036-33-20/8.1.2 зазначив, щодля визначення терміну з календарною датою вживають прийменники «до» або «по». При цьому законодавство не містить правил, якими варто керуватися при визначенні терміну у разі такого формулювання. 

Як організувати роботу підприємства під час карантину

В науковій літературі зазначено, що для позначення початкової і кінцевої дати, тобто певного періоду часу, у документах прийменник «з» треба вживати в парі з прийменником «до». Інколи, щоб увиразнити входження певної дати до встановленого терміну, додають прислівник «включно». Проте його вживання поряд з останньою датою недоречне. Прийменники «до» і «по» визначають кінцеву календарну дату чинності чи виконання чого-небудь, проте вони розрізняються сферами свого використання: «до» закріплений за офіційно-діловим стилем, а «по» — за розмовним. Отже, в офіційному вжитку для визначення кінцевої календарної дати чинності або виконання чого-небудь потрібно вживати лише прийменник «до». 

Мінюст інформує, що це питання може бути предметом розгляду профільних науково-дослідних установ — наприклад, Інституту української мови НАН України, наукові дослідження якого зосереджені на вивченні структури та сучасного стану української мови.

Нагадаємо, що передплатники системи Expertus: Кадри та журналу «Кадровик-01» знають відповідь на  питання "Коли останній день карантину" від експертів команди Expertus: Кадри з квітня 2020 року. 

Тож продовжуйте передплату на експертно-правову систему Expertus: Кадри чи журнал «Кадровик-01» на наступний рік, щоб отримувати швидку професійну допомогу і кадрову підтримку. 

Зараз вже очевидно, що 31 грудня карантин не скінчиться. Країна готується до жорсткого локдауну. А підготувати необхідні документи, щоб локдаун не заскочив зненацька, зможете за алгоритмами від експерів. 

Олена Петровська, 

експерт MCFR Кадри

logo