10 головних кадрових новин листопада. Перевірте, чи не пропустили важливе!

2 грудня 2020
6071
Середній бал: 5 із 5

Рейтинговий дайджест новин порталу «Кадровик-01» — це питання, відповіді на які ми шукали разом із вами у листопаді. Алгоритм дій підприємства під час посилення карантинних заборон, при контакті та одужанні працівників від ковіду, особливості відеоспостереження за працівниками, перевірки Держпраці, штрафи за порушення маскового режиму, призов працівників на службу до ЗСУ та онлайн-навчання у Вищій школі кадровика роботі з електронними трудовими та лікарняними разом з експертами MCFR Кадри — такими були новини, які найбільше вплинули на роботу кадровиків у місяці, що минув

10 головних кадрових новин листопада. Перевірте, чи не пропустили важливе!

Перевірте, чи не пройшла повз Вашої уваги важлива новина!

1. За яких умов працівник, що одужав від ковіду, може повернутись на роботу та чи має право роботодавець вимагати від працівника негативний ПЛР-тест

Закриття лікарняного може відбуватися з трьох причин, які чітко прописані у стандарті медичної допомоги хворим на COVID-19. 

2. Працівник контактував з хворим на ковід: 4 алгоритми для кадровика  

Працівник, який мав контакт з хворим на коронавірус, має піти на самоізоляцію. Щоб оформити відсутність на робочому місці такого працівника, є щонайменше чотири варіанти. 

3. Мін’юст роз’яснив, на яких умовах допускається відеоспостереження за працівниками

Відеозйомка працівників можлива, якщо попередньо отримати їх письмову згоду та відобразити такі умови праці у правилах внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР).

4. Як гарантовано отримати 80 000 грн штрафу від Держпраці?

Підприємство, яке ігнорує необхідність надання документів інспекторам Держпраці — створює перешкоду у проведенні інспекційного відвідування та забезпечує собі штраф.

5. Зелених і жовтих зон більше немає. Як працюємо з 9 листопада

Алгоритми безпечної роботи підприємства та працівників під час посилення карантинних обмежень від експертів MCFR: Кадри. 

6. Відпустка для догляду за дитиною до шести років. Що мають знати роботодавець, кадровик та працівники?

Після відпустки по догляду за дитиною до трьох років працівниця може оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку. Відповіді на питання при оформленні такої відпустки для працівниці і роботодавця у роз’ясненні Держпраці. 

7. Робота з електронними трудовими книжками та е-лікарняними

Онлайн-навчання у Вищій школі кадровика роботі з електронними трудовими та лікарняними разом з експертами MCFR Кадри. 

8. Штраф за порушення маскового режиму — до 225 грн. Парламент ухвалив закон

Проінформуйте працівників, який штраф загрожує за відсутність маски чи маску на підборідді у громадському місці або транспорті.

9. 350 офіцерів запасу призвуть на військову службу до ЗСУ у листопаді—грудні

Що робити кадровику, якщо його працівник опиниться серед призовників.

10. Право відкликати заяву про звільнення за власним бажанням у працівника є лише до моменту звільнення. Висновок Верховного суду

Роботодавець може звільнити працівника з займаної посади на його прохання раніше двотижневого строку та не зазначати причини, але зазначити дату звільнення — позиція Верховного суду (постанова від 04.11.2020 у справі № 753/1181/18, провадження № 61-21740св19). 

Олена Петровська

logo