Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Робота у холодну пору року на відкритому повітрі, — роз’яснення Держпраці

  • 7 липня 2015
  • 358

«Готуй сані влітку» — радить народна мудрість. Хоча за вікнами — липнева спека, візьміть до уваги позицію Державної інспекції України з питань праці, яка в листі від 30.04.2015 № 32-21/01-472 роз’яснила, хто зобов’язаний встановлювати спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв працівникам, що працюють у холодну пору року на відкритому повітрі

«Готуй сані влітку» — радить народна мудрість. Хоча за вікнами — липнева спека, візьміть до уваги позицію Державної інспекції України з питань праці, яка в листі від 30.04.2015 № 32-21/01-472 роз’яснила, хто зобов’язаний встановлювати спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв працівникам, що працюють у холодну пору року на відкритому повітрі.

Держпраці нагадує, що відповідно до ст. 168 Кодексу законів про працю України працівникам, що працюють у холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалювальних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників у випадках, передбачених законодавством, надаються спеціальні перерви для обігрівання та відпочинку, які входять у робочий час. Власник або уповноважений ним орган (далі — роботодавець) зобов'язаний обладнати приміщення для обігрівання та відпочинку працівників.

Відповідно до пункту 2 постанови Наркомпраці СРСР від 11.12.1929 «Правила про роботу на відкритому повітрі в холодну пору року» температура та сила вітру, за яких надаються перерви для обігрівання, визначаються виконкомами місцевих рад.

Оскільки Законом України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування» не передбачені повноваження виконавчих органів місцевих рад щодо встановлення температури та сили вітру, кількість і тривалість перерв визначає роботодавець за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації. Переліки працівників, які мають право на спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв встановлюються у колективних, договорах.

Підготувала Марина Маслюк,

головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «МЦФЕР: Кадри», провідний редактор порталу kadrovik01.com.ua

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю