Робота у холодну пору року на відкритому повітрі, — роз’яснення Держпраці

7 липня 2015 272
«Готуй сані влітку» — радить народна мудрість. Хоча за вікнами — липнева спека, візьміть до уваги позицію Державної інспекції України з питань праці, яка в листі від 30.04.2015 № 32-21/01-472 роз’яснила, хто зобов’язаний встановлювати спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв працівникам, що працюють у холодну пору року на відкритому повітрі

«Готуй сані влітку» — радить народна мудрість. Хоча за вікнами — липнева спека, візьміть до уваги позицію Державної інспекції України з питань праці, яка в листі від 30.04.2015 № 32-21/01-472 роз’яснила, хто зобов’язаний встановлювати спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв працівникам, що працюють у холодну пору року на відкритому повітрі.

Держпраці нагадує, що відповідно до ст. 168 Кодексу законів про працю України працівникам, що працюють у холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалювальних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників у випадках, передбачених законодавством, надаються спеціальні перерви для обігрівання та відпочинку, які входять у робочий час. Власник або уповноважений ним орган (далі — роботодавець) зобов'язаний обладнати приміщення для обігрівання та відпочинку працівників.

Відповідно до пункту 2 постанови Наркомпраці СРСР від 11.12.1929 «Правила про роботу на відкритому повітрі в холодну пору року» температура та сила вітру, за яких надаються перерви для обігрівання, визначаються виконкомами місцевих рад.

Оскільки Законом України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування» не передбачені повноваження виконавчих органів місцевих рад щодо встановлення температури та сили вітру, кількість і тривалість перерв визначає роботодавець за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації. Переліки працівників, які мають право на спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв встановлюються у колективних, договорах.

Підготувала Марина Маслюк,

головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «МЦФЕР: Кадри», провідний редактор порталу kadrovik01.com.uaПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору