Кадровик01

Оприлюднено для громадського обговорення проект Закону «Про зовнішню трудову міграцію»

  • 6 липня 2015
  • 510

На сайті Міністерства соціальної політики України розміщено для громадського обговорення проект Закону України «Про зовнішню трудову міграцію»

На сайті Міністерства соціальної політики України розміщено для громадського обговорення проект Закону України «Про зовнішню трудову міграцію».

Законопроект спрямований на встановлення правових норм та організаційних засад щодо переміщення, працевлаштування та соціального захисту громадян України, які працюють за кордоном, та членів їхніх сімей.

Так, законопроектом передбачається, що працевлаштування громадян України (далі — трудовий мігрант) в іноземних державах здійснюватиметься на підставі трудового договору з іноземним роботодавцем. Такий договір буде надсилатися трудовому мігранту перед виїздом до держави, на території якої він буде працювати (далі — держава перебування), стороною, що сприяє працевлаштуванню трудового мігранта в Україні.

Трудовий договір буде укладатися державною мовою в Україні та однією чи більше мовами, що використовуються в державі перебування, і містить зобов’язання‚ які бере на себе іноземний роботодавець, зокрема щодо:
- умов праці (в т. ч. щодо безпечних та нешкідливих) та її оплати (у т. ч. розміру гарантованої заробітної плати);
- відрахувань із заробітної плати, тривалості робочого часу та часу відпочинку, строку дії трудового договору та умов його розірвання;
- надання соціальної та медичної допомоги, здійснення соціального страхування;
- відшкодування шкоди‚ заподіяної здоров’ю у разі нещасного випадку на виробництві або тимчасової непрацездатності;
- репатріації трудового мігранта.

Податки та збори трудові мігранти сплачуватимуть відповідно до податкового законодавства України.
Законопроектом забезпечується широкий спектр прав та соціальних гарантій трудових мігрантів. Вони зможуть брати участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні відповідно до законодавства України; вища, загальна середня та професійно-технічна освіта, здобута трудовими мігрантами і членами їхніх сімей за кордоном, визнаватиметься в Україні, передбачено можливість підтвердження результатів неформального професійного навчання відповідно до законодавства; держава сприятиме реінтеграції в суспільство трудових мігрантів і членів їхніх сімей після повернення в Україну.

Підготувала Юлія Видиборець,
головний експерт «МЦФЕР: Кадри», член Експертної ради системи «Expertus: Кадри»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон