У разі ускладнень від COVID-19 працюючі можуть пройти реабілітацію за кошти Фонду соціального страхування України
Захворювання на COVID-19 може викликати ускладнення та призводити до інвалідності. За наявності медичних показів, застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, мають право пройти реабілітаційне лікування на базі санаторно-курортних закладів за кошти ФСС.
Листок непрацездатності: від отримання до оплати
Право на таке лікування мають усі працевлаштовані українці за наявності медичних показань за профілями медичної реабілітації, визначеними Порядком № 39, за якими надаються послуги з реабілітаційного лікування за кошти ФСС. Зокрема, у разі ускладнень за профілем кардіо-пульмонарної реабілітації та нейрореабілітації.
«Застрахована особа направляється на лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за кошти Фонду за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікарні (ЛКК), де перебуває пацієнт. Відновне лікування розпочинається одразу після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності», — пояснила начальниця управління медичних і соціальних послуг виконавчої дирекції ФСС Олена Пухка.
Порядок направлення до санаторно-курортного закладу:
- після оформлення висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує робочий орган ФСС про потребу застрахованої особи в подальшому лікуванні на базі реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу;
- пацієнт передає представнику ФСС відповідну заяву про забезпечення лікуванням для подальшого укладення тристороннього договору із санаторно-курортним закладом;
- 100% вартості відновлювального лікування покривається за рахунок коштів ФСС.
Страховий стаж для оплати листків непрацездатності
У разі наявності питань або потреби в консультації щодо проходження реабілітації за кошти Фонду, можна звернутися до відповідного територіального відділення за телефоном гарячої лінії.